-Reklam-
Bilgisayar MühendisliğiBilim ve Teknoloji

İnstagram Takipçi Siteleri Güvenilir Mi?

-Reklam-

İnstagram takipçi siteleri kullanıcılara sağladıkları faydaların yanı sıra pek çok riski de bünyelerinde barındırırlar. Bu durum kullanıcıların hesaplarını büyütmeye çalışırlarken ellerindeki hesaplardan da olmuş olmaları ile sonuçlanabilir.

Peki bu riskler nelerdir ve nasıl önüne geçebiliriz? İşte bu yazıda hesap etkileşimini arttırmak isteyen kullanıcılar için güvenilir instagram takipçi sitelerinin özelliklerinden, bu konuda dikkat edilmesi gereken ve sıkça yapılan hayati önemdeki yanlışlardan bahsedeceğiz.

-Reklam-

İnstagram Takipçi Siteleri ile Yüksek Takipçi ve Beğeni Sayılarına Ulaşabilirsiniz
İnstagram Takipçi Siteleri ile Yüksek Takipçi ve Beğeni Sayılarına Ulaşabilirsiniz

İnstagram Takipçi Siteleri Güvenilir Mi?

1- Güvenilir Takipçi Sitelerinin Özellikleri

Güvenilir takipçi siteleri genellikle faturalı hizmet veren ve bir bilinirliği olan kurumsal firmalardır.
✅ Güvenilir firmalar genellikle 7/24 müşteri desteği sunarlar.
✅ En önemlisi gerçekçi telefon numarası, mesajlaşma numarası gibi birden fazla müşteri destek hattını barındırırlar.
✅ Kullanıcılara güven verdikleri için iyi bir ilk izlenime sahiptirler.
(Ayrıca Bakınız: İlk İzlenim Nedir? Neden Önemlidir?)

✅ İşinin ehli olan firmalar kaliteli hizmet sundukları için haklarında aman aman kötü bir yoruma da rastlayamazsınız.
✅ Genellikle ziyaretçileri reklamlar üzerinden değil, doğrudan organik arama sonuçlarından çekerler.
✅ SSL sertifikası kullandıkları için daha güvenli bağlantılara sahiptirler. (SSL ne derseniz şudur: )

HTTP Değil, HTTPS İle Başlayan Siteler Daha Güvenilirdirler
HTTP Değil, HTTPS İle Başlayan Siteler Daha Güvenilirdirler

2- İnstagram Takipçi Sitelerindeki Tehlikeler

2.1 – Hesabınızın Uzaktan Yönetilmesi

İnstagram takipçi sitelerine giriş yaptığınız taktirde hesabınız diğer hesapların olduğu bir havuza eklenir. Bu sayede özel bir yazılım ile uzaktan sizin hesabınız ile otomatik olarak çeşitli işlemler (beğeni, yorum, takip vb.) yapılır.

Yani bir başka ifade ile sizin bilginiz olmadan başkalarını takip etmeye başlayacaksınız. Bunu bir süre sonra takip ettiğiniz kişi sayısındaki anormal artışı görünce anlayabilirsiniz. Eğer güvenilir olmayan bu takipçi sitelerine şifrenizi kullanarak giriş yapmışsanız, çok yakın bir dönemde şu sorunlardan birisini yaşamanız muhtemeldir:

-Reklam-

• İnstagram hesabım benden habersiz beğeni yapıyor.
• İnstagram hesabım benden habersiz takip yapıyor.
• İnstagram hesabım benden habersiz video izleme yapıyor.
• İnstagram hesabım benden habersiz yorum yapıyor.
• Yüksek sayıda takipçisi olan İnstagram hesabım hacklendi.

İnstagram Hesabım Kendi Kendine Takip Ediyor Diyorsanız Bunun Sebebi Güvenilir Olmayan Takipçi Siteleri Olabilir
İnstagram Hesabım Kendi Kendine Takip Ediyor Diyorsanız Bunun Sebebi Güvenilir Olmayan Takipçi Siteleri Olabilir

💡 Çözüm: Eğer takipçi siteleri, beğeni uygulamaları gibi potansiyel risk taşıyan işlemler yapmışsanız hesap şifrenizi daha güçlü bir şifre ile değiştirip hesabınızda iki adımlı doğrulamayı açmanızı öneriyoruz.
(Ayrıca Bakınız: Nasıl Güçlü Şifre Oluşturulur? [Örneklerle])

2.2 – Shadowban Riski

İnstagram algoritması doğal ve doğal olmayan takipçi, beğeni, yorum, video izlenmesi gibi işlemleri kolaylıkla algılayabilir. Bu işlemleri algılamaya başladığında kullanıcıları ilk başta geçici engellemelere tabi tutar. Eğer doğal olmayan işlemler devam ederse de kullanıcılara gölge yasaklama yani shadowban işlemi uygulanır.

-Reklam-

Shadowban sonucunda da sosyal medya kullanıcılarının etkileşim oranları ciddi şekilde düşer. Bu işlem sosyal medya hesabınızın başkaları tarafından ulaşılabilirliği konusunda kalıcı zararlara yol açar. Yani başka bir ifade ile kullanıcılar daha fazlasını isterlerken ellerindekilerden de olmuş olurlar.
(Ayrıca Bakınız: Shadowban Nedir? Nasıl Kaldırılır? [Çözüm])

Shadowban Sonrası Hesap Etkileşiminde Ciddi Bir Azalma Görülür
Shadowban Sonrası Hesap Etkileşiminde Ciddi Bir Azalma Görülür

💡 Çözüm: Beğeni ve takipçi sitelerini usul usul abartmadan kullanabilir veyahut doğal takipçi kasma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

2.3 – Gelen Takipçi Kitlesi

.#. Takipçi sitelerinin yolladığı gerçek takipçiler de sahte takipçiler de anormal hesap hareketlerine sebep olduğu için genellikle hesap kalitenizin düşmesine sebep olurlar. Bu durum da shadowban riskini arttırır.

-Reklam-

Hesabın başkalarını takip etmeye başlaması durumu takipçi sitelerini kullanan başka kullanıcılar için de geçerlidir. Bu sebepten ötürü gelen kullanıcılar gerçek olsalar dahi, kısa bir süre içerisinde sizi takipten çıkacaklardır.

Yani bu durum sadece kısa süreli bir yükseliş yaşayacağınız anlamına gelir. İnstagram algoritması da bunu doğal olmayan bir durum olarak algılayacak ve bu hesabın shadowban riskini arttıracaktır.
(Ayrıca Bakınız: Algoritma Nedir? Algoritma Örnekleri)

İnstagram Takipçi Siteleri İle Ani Yükselişler Yaşanabilir
İnstagram Takipçi Siteleri İle Ani Yükselişler Yaşanabilir

💡 Çözüm: Takipçi uygulamalarını, hilelerini ve sitelerini kullandıkça şifrenizi değişip iki adımlı doğrulamayı açabilir veyahut doğal takipçi kasma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

3- Özel İnstagram Takipçi Siteleri Taktiği

Barındırdığı tüm risklere rağmen takipçi sitelerini yine de kullanmak istiyorsanız size önerebileceğimiz bir takım özel yöntemler var. Bu özel yöntemler şunlardır:

-Reklam-

Kendi Hesabınız İçin Kullanacaksanız: Takipçi sitesine sahte bir hesap ile giriş yapmak suretiyle orijinal hesaba beğeni / takipçi gönderebilirsiniz. Zira sahte hesabın kendi kendine beğeni / takip yapması zaten size sorun çıkartmayacaktır. Tabi yine de işiniz bitince o sahte hesabı da silebilirsiniz.

Güvenilir İnstagram Beğeni ve Takipçi Siteleri [Rehber]
Güvenilir İnstagram Beğeni ve Takipçi Siteleri [Rehber]

Sahte Hesap İçin Kullanacaksanız: Sahte bir hesabın takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız ve telefon doğrulama konusunda sorun yaşıyorsanız bunun da çözümü sahte hesabı yandex mail ile açmaktır. Nedendir bilinmez ama o zaman doğrulama mesaj uyarısı almazsınız. (En azından şimdilik)

💡 Çözüm: Son çare olarak takipçisi kasılmış satılık instagram hesabı alabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için şu yazımıza göz atabilirsiniz:
(Ayrıca Bakınız: Satılık İnstagram Hesabı Nereden Bulurum?)

-Reklam-

4- Doğal Yollardan Beğeni ve Takipçi Arttırma

💡 Profesyonel İpucu: Sosyal medya hesabının doğal yollardan gerçekçi takipçiler ile takipçi sayısı artıyorsa, bu artışa paralel olarak hesap etkileşim oranı da artacaktır. Gerçekçi olmayan takipçiler etkileşim (beğeni, yorum,…) artışına sebep olmazlar. Tam tersine hesap etkileşim oranını düşürürler. Bu sebeple güvenilir olmayan siteleri ve uygulamaları kullanmayınız.

Güvenilir Olmayan Takipçi Siteleri ve Uygulamalarını Kullanmayınız [Görsel Temsili]
Güvenilir Olmayan Takipçi Siteleri ve Uygulamalarını Kullanmayınız [Görsel Temsili]

Bunun için işinin ehli, dürüst ve güvenilir instagram takipçi siteleri ile çalışabilirsiniz. Veya bunun alternatifi olan doğal yollardan takipçi kasma yöntemleri ile sitenizi büyütebilirsiniz. Bu yöntemler hakkında detaylı bilgiye, püf noktalarına ve işin tekniğine şu yazımıza ulaşabilirsiniz:
(Ayrıca Bakınız: Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Yolları)

İnstagram Takipçi Siteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Takipçi siteleri ile normalden hızlı bir şekilde takipçi sayısını arttırmanın zararı nedir?

Normalden hızlı bir yükseliş yaşamak İnstagram algoritması tarafından spam olarak değerlendirilecek ve ilk başlarda bu işlem engellendi gibi çeşitli İnstagram hatalarını almanıza sebep olacaktır. Eğer aynı hatalı uygulamaya devam ederseniz shadowban gibi daha kalıcı zararlar görebilirsiniz.
(Ayrıca Bakınız: İnstagram Bu İşlem Engellendi Sorunu [Çözüm])

Soru: İnstagram takipçi sitelerini ve uygulamalarını kullanması riskli olan hesaplar hangileridir?

Yüksek etkileşim ve takipçi oranına sahip olan hesaplar ile kendi çapında influencer olan (yani kitleleri yönetebilme gücüne sahip olan) hesapların bu tarz hizmetlerden kaçınması gerekir. Hem kullanıcı şifrenizi vermeniz riskli bir durum oluşturacak, hem de gelen takipçiler hesap kalitesini düşürecektir. Eğer kullanacaksanız bile güvenilir olan bilindik siteleri kullanın.
Güvenilir İnstagram Takipçi Siteleri Gerçek İletişim Bilgileri Barındırırlar
Güvenilir İnstagram Takipçi Siteleri Gerçek İletişim Bilgileri Barındırırlar

Soru: Takipçi sitelerine göre daha etkili olan yöntemler nelerdir?

Bütçeniz yoksa yazının biraz üstünde bahsettiğimiz doğal takipçi arttırma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Eğer bütçeniz varsa da konu uyumu olan hesaplara hikaye ve gönderi reklamları verebilirsiniz. Profilinizin kalitesine göre değişmekle beraber bu yöntemle (özellikle hikaye reklamları ile) çok güzel büyüme oranları elde edebilirsiniz.

Soru: Kullanıcı açısından zararları olabilecek riskli diğer uygulamalar nelerdir?

Etkileşim (beğeni, yorum, izlenme,…) temalı uygulama ve sitelerin bir kısmı (güvenilir olmayanlar), profilime kim baktı tarzında uygulamaların ciddi bir çoğunluğu tıklama tuzağıdır. Bu uygulamalar genellikle tıklama, indirme veyahut para tuzağıdır. Bu konu hakkında şu yazımızı okumanızı öneriyoruz:
(Ayrıca Bakınız: Profilime Kim Baktı Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?)

Technogezgin.com Bilgi
İnstagram takipçi siteleri güvenilir mi” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Sponsorlu Bağlantılar-

MrKaptanTR

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

4 Yorum

    1. Rica ederim. Karanlık ekran özelliği akşam ve gece saatlerinde otomatik olarak uygulanmaktadır. Üst menüdeki tuş ile o özelliği kapatabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Siteye giriş yapabilmek için lütfen reklam engelleyici (Adblocker) uygulamaları devre dışı bırakarak bizi destekleyin.