-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Sağlıklı Yaşam

Kanserin Gerçek Sebebi: Oksijensizlik

-Reklam-

Kanserin gerçek sebebi, Doktor Otto Warburg’a göre kronik oksijen yetersizliği. Üstelik bu konudaki çalışması sayesinde kendisi Nobel Barış Ödülünü de almıştır.

Bu yazımızda kanserin oksijensizlik ile ilişkisinden, doktorumuzun bu konuda Nobel ödülü almasını sağlayan o araştırmasından ve en önemlisi kronik oksijensizlik sorununa karşı çeşitli çözüm önerileri sunacağız.

-Reklam-

Kanser ve Oksijensizlik İlişkisi

Vücut kendini içinde bulunduğu şartlara adapte etmeye çalışır. Derimiz çizilir, vücut onu onarır. Acıkırız, biz bir şeyler yiyene kadar vücut kendi deposundan enerji sağlar. Ağırlık çalışırız, kaslarımız büyür.
(Ayrıca Bakınız: Kaslar Nasıl Gelişir?)

Doktor Otto Warburg’a göre kanser için de aynısı geçerlidir. Vücut çeşitli sebeplerden ötürü yeterli oksijeni alamadığında kontrolsüz çoğalma ve oksijensiz solunum ile kendini bu duruma adapte etmeye çalışır. Oksijensiz solunumda vücudu asitleştirir.

Kansere Yakalanmış Her İnsanın İstisnasız Olarak pH Değeri Çok Asidiktir
Benzer Bir Açıklama: Kansere Yakalanmış Her İnsanın İstisnasız Olarak pH Değeri Çok Asidiktir

Bildiğimiz üzere vücut oksijenli solunumda, oksijensiz solunuma göre yaklaşık 16 kat fazla enerji üretir. Vücut yeterli oksijeni bulamadığında hücreleri kontrolsüz şekilde çoğaltıp, aradaki açığı bu şekilde kapatmaya çalışıyor. Zaten kanser kontrolsüz şekilde çoğalan hücreler kümesi demektir. Şöyle ki;

-Reklam-

Oksijenli Solunum Yapan 1 Hücre ➽ 32 Birim Enerji
Oksijensiz Solunum Yapan 16 Hücre ➽ 32 Birim Enerji

Kanser Dahil Hiçbir Hastalık Alkali Ortamda Var Olamaz (Dr. Otto Warburg)
Kanser Dahil Hiçbir Hastalık Alkali Ortamda Var Olamaz (Dr. Otto Warburg)

Nobel Ödülü Alan Araştırma

Doktor Otto Warburg, herhangi bir embriyodan alınan normal yani sağlıklı hücreleri laboratuvar tüpünde oksijensiz ortamda büyümeye zorladığında sağlıklı hücrelerin kanser hücrelerinin (normalden çok fazla laktik asit içerme, kontrolsüz büyüme gibi) özelliklerini aldığını gözledi.

Zaten modern bilimsel araştırmalara göre kanserli hücreler, sağlıklı bir insanın hücrelerine göre tam 10 kez daha fazla laktik asit içerebiliyor. (Laktik asit oksijensiz solunum yapıldığında açığa çıkan bir maddedir, hatta kas ağrılarının en yaygın sebebidir)

Doktor Otto Warburg Kanserin Gerçek Sebebinin Oksijensizlik Olduğunu Göstererek Nobel Ödülü Almıştır
Doktor Otto Warburg Kanserin Gerçek Sebebinin Oksijensizlik Olduğunu Göstererek Nobel Ödülü Almıştır

Farklı çevrelerden benzer yönde açıklamalar gelmekte ve bu konuda araştırmalar tüm dünya çapında halen devam etmektedir. Üstelik bizim doktorlarımızın da benzer yönde açıklamaları mevcuttur:

-Reklam-

Bizim Doktorlarımızın Da Benzer Yönde Açıklamaları Mevcuttur
Bizim Doktorlarımızın Da Benzer Yönde Açıklamaları Mevcuttur

Kansere Çözüm Önerileri

Uyarı: Yazının bu bölümünde kronik oksijensizlik ve asidik vücut ile alakalı oldukça çeşitli çözüm önerileri yer almaktadır. Burada yazılanlar bilgi verme amaçlı olup; bir uzman kontrolü olmadan kişi kendi başına uygulamamalıdır! Unutmayın ki, herkesin yapısı farklıdır ve herkeste her yöntem aynı etkiyi vermez! Bu sebeple yazının devamında yazılanlardan sorumluluk kabul etmiyoruz!

Kanserin Çaresi: Oksijen oranını yükselten, oksijenli solunumu olumlu yönde etkileyen ve de vücudu bazik hale getiren her şey!

Oksijen: Oksijen takviyesi yapabileceğiniz iki yöntem var. Bunların ilki oksijen tüpü kullanmak, fakat tüpün alüminyum olmaması daha iyi olacaktır. İkinci yöntem ise süper oksijen tedavisi veyahut yaygın adıyla ozon terapisi uygulamaktır.

Kanser hastalığı %22 oranında olan kısmı virüs, bakteri, mantar yada parazitlerin asidik ortamda mayalanıp çoğalması sonucu meydana gelir. Bu oksijensiz yaşamdır. Eninde sonunda çürürsünüz. Çürümek istemiyorsanız, oksijen alın.

Sigara Tüketimi Oksijensizliği Tetiklediği İçin Kansere Sebep Olur Temalı Araştırma
Sigara Tüketimi Oksijensizliği Tetiklediği İçin Kansere Sebep Olur Temalı Araştırma

Limon: Limon kendisi asit olmasına rağmen, özel yapısından dolayı vücudu bazik hale getirir. Ayrıca kanserli hücreleri öldürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Üstelik limondaki sitrik asit, oksijenli solunum reaksiyonları için gerekli olan bir maddedir.

-Reklam-

D Vitamini: D vitaminin kanseri öldürdüğünü ve Türkiye’de her 10 kişiden 9’unda D vitamini eksikliği görüldüğünü biliyor muydunuz? Kanser tedavisi sürecinde D vitaminini ihmal etmeyiniz. Detaylı bilgi için “D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi” adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Karbonat: Karbonat vücudu bazik hale getirir, yani az evvel Nobel ödüllü doktorumuzun dediği gibi hastalıkların barınamayacağı bir hale! Kimi doktorlar karbonatı direkt suya karıştırıp içmenizi önermektedirler. Fakat şu tarz karışımlar da mevcuttur:

Haberlere Konu Olmuş Bu Kanser Karışımı: Bal ve Karbonat
Haberlere Konu Olmuş Bu Kanser Karışımı: Bal ve Karbonat
Karbonatlı Su Tüketimi İle Vücudunuzu Alkali Hale Getirebilirsiniz
Karbonatlı Su Tüketimi İle Vücudunuzu Alkali Hale Getirebilirsiniz

NADH Hapları: NADH oksijenli solunumda kullanılan bir çeşit koenzimdir. Bunların takviyesi oksijenli solunumun artmasını ve asitlik halinin azalmasını sağlayacaktır.

Demir Takviyesi: Vücudumuzdaki oksijeni taşıyan hemoglobin molekülü demirden oluşur ve bu molekül karbonmonoksit gibi pis ortamlarda tıkanır. Bu sebeple kırmızı et gibi demir deposu besinler tüketmeyi düşünebilirsiniz.

Yüksek Isı (Hipertermi): Vücut ısısını arttırmak zaten bir çeşit doğal bağışıklık mekanizmasıdır. Bu sebeple hipertermi ile de bu mekanizma tetiklenmek suretiyle kanser tedavisi yapılmaktadır.

Hipertermi Kanser Tedavisinde Kullanılan Bir Metottur
Hipertermi Kanser Tedavisinde Kullanılan Bir Metottur

Magnezyum Takviyesi: Sebze ve yeşillik tüketmiyorsanız yüksek ihtimalle magnezyum eksikliğiniz olacaktır. Buna bağlı olarak kanser ve pek çok hastalığa yatkın hale gelirsiniz. Üstelik vücuttaki oksijeni bağlayan alüminyum gibi ağır metallerin vücuttan atılması magnezyuma bağlıdır.

 Ağır metaller sadece kansere alt yapı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda halsizlik gibi vücudumuzdaki pek çok sorunun da temel sebebidir. Bu konuda “Ağır Metaller ve Ağır Metal Detoksu” isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

-Reklam-

Technogezgin.com Bilgi
Kanserin gerçek sebebi: kronik oksijensizlik” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı