-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Moda ve Kişisel Bakım

Uzun ve Kısa Boylular İçin Giyim Hileleri

-Reklam-

Kısa boylu olmaktan şikayet edenleri alalım içeri. Buyurun efendim, hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Giyim hileleri konusuna devam ediyoruz! Bugün konumuz kısa boylular için giyim hileleri. Yazılan öneriler kadın erkek falan fark etmez, her yaşa, her cinsiyete, her kesimden insana uygundur. Lafı uzatmadan başlıyorum, adım adım çıtayı arttıracağız. Olayın özü şu:


“Uzun boylu bir görünüm oluşturmak tamamen oranlarla alakalıdır. Bizler görünüş ve giyim hilelerini kullanarak optik bir yanılsama oluşturacağız. Bacaklarımızı daha uzun, vücudumuzu daha iri göstereceğiz. “

-Reklam-

Uzun Gösteren Giyim Hileleri Bu Tarz Troll Fotoğraflara Maruz Kalma Oranınızı Azaltır
Uzun & Kısa Gösteren Giyim Hileleri Bu Tarz Troll Fotoğraflara Maruz Kalma Oranınızı Azaltır

Uzun ve Kısa Boylular İçin Profesyonel Hileler

1- Kısa Boylular için Saç Modelleri

Tepeden başlayıp aşağıya doğru inelim. İlk olarak boyunuzu daha fazla gösterecek saç modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun saçlarınız varsa, boyunuzu daha uzun gösterecek şekilde kestirebilirsiniz. Mesela:

–Saçı yukarı doğru rampa yapmak
–Saçı topuz veya at kuyruğu saç modeli yapmak deneyebileceğiniz modellerdir.

Mesela Bu Saç Modeli Kafadan 2-3 Cm Uzun Gösterir
Mesela Bu Saç Modeli Kafadan 2-3 Cm Uzun Gösterir

2- Doğru Duruşun Önemi

Duruşunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Mesela kambur duran birisi olduğundan kısa görünür. Dik duran birisi de uzun görünür. Olay bundan ibaret yani. Yanlış duruş sonucunda kemiklerin çektiği acıyı demiyorum bile. Doğru tekniklerle zamanla doğru duruşa sahip olacaksınız. Kısa Boylular için giyimden ziyade bu tarz tekniklere de ağırlık vermelidir.

-Reklam-

–Derin bir nefes alın ve sandalyenize doğrulun. Zamanla alışacaksınız ama zamanla mükemmel bir duruşa sahip olacaksınız.
–Şu yazıya da göz atın detaylı bilgi için: Doğru Duruş ve Alexander Tekniği

Kısa Boylular için Duruşun Önemi
Kısa Boylular için Duruşun Önemi

3- Tek Renk Giyinin

Kızların işi burada kolay; elbise ile bu işi halledebilirler. Beyler biz en az iki parça kullandığımız için iş bu noktada birazcık zor olabiliyor. Üst kısımda beyaz renk başta olmak üzere açık renk giyinmek üst bölgenizi daha iri gösterir. (Bilimsel sebebi beyaz rengin ışığı soğurmadan yansıtması.)

Ayakkabılarınızın, çoraplarınızın ve pantolonunuzun aynı renklerde ve tonlarda seçilmiş olması bacak boyunuzu uzun gösterecek diğer bir giyim hilesidir.

–Tek renk, açık renk tişört ve gömlekler
–Kısa boylular için yakın tonlarda pantolon / şort + gömlek / tişört kombinasyonları

-Reklam-

Kısa boylular için işin tekniği
Kısa boylular için işin tekniği

4- Kısa Boylular için Boyuna Çizgili Kıyafetler

Boyuna çizgili kıyafetler nasıl ince ve uzun gösteriyorsa, enine çizgili kıyafetler de sizi enden geniş gösterir. Bu bilgi alışverişe giderken aklınızın bir köşesinde bulunsun. Boyuna çizgili parçalar edinin. “Kısa Boylular için Giyim Hileleri” diye Google’ye arattığınızda mutlaka bu maddeyi göreceksiniz zaten.

Farka Dikkat Boyutlar Aynı ama Algısal Olarak Etkiliyor
Farka Dikkat Boyutlar Aynı ama Algısal Olarak Etkiliyor

5- Kısa Boylular için Detaylı Pantolon / Elbise Hileleri

a) Yüksek Belli Pantolon Seçin: Yüksek belli kıyafetler bacakları uzun gösterir. Bu da tüm vücudu daha uzunmuş gibi bir algı yaratır. Bunun sebebi ise kalçanızın daha yüksek görünmesini sağlamasıdır.

b) Koyu Renkli Pantolon Seçimi: Siyah başta olmak üzere koyu renkli pantolonlar sizin bacaklarınızı uzun ve ince gösterir. Bu yüzdendir kızlar genellikle siyah pantolon giyerler. Kısa boylular için giyim hilelerinden bir diğeri budur.

c) 1. Yöntem: Dar Pantolon Seçimi: Dar pantolonlar da kıvrımlı ve uzun gösterir sizi. Sebebi ise vücudunuzu sarması. Hiç şüpheniz olmasın. Sağlık açısından ciddi şekilde sakıncalıdır (varis falan yapar) ama işinizi görecektir. Bulmakta zorluk çekmezsiniz yani.

d) Katlanan Paça: Maskülen görünümü tek kurşunda öldürüyor olsa da işe yarayabilir. Sebebi ise bileği gösterdiği için dışarıda daha uzunmuş gibi görsel bir algısal yanılsama yaratmasıdır. (Ne cümle oldu ama) Fakat bunu ayrıca dikkat çektiği için önerenler de var. İkisi de mantıklı, ikisini de deneyin ve tarafınızı seçin :)

-Reklam-

Kısa Boylular için Giyim Hileleri
Kısa Boylular için Giyim Hileleri

e) 2. Yöntem: Ayakları Kapatan Geniş ve Uzun Pantolon Seçimi: Bu pantolonlar hem bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar hem de topuklar için iyi bir kamuflajdır. (altta ayakkabı bölümünde topuklu veya kalın tabanlı ayakkabı önereceğim onları saklamak için ideal diyor) Geniş paçalı pantolonların diğer bir güzel tarafı ise bacaklarınızı ince gösterir ve beliniz daha ince durur.

f) İnce Kemerler: Madde 7’de sebebini açıkladım, birazdan geliyoruz oraya, sabırlı olun.

g) Elbise Seçimi: Diz üstü modeller aynı d maddesinde katlanan paça kısmında anlattığımız sebepten ötürü kısa boylular için ideal bir tercih olacaktır. (Beyler, biz de bunu ceket tercihine uyarlıyoruz işte.)

Kısa Boylular için Giyim
Kısa Boylular için Giyim

6- Tişört ve Gömlekler Pantolona Sokulmalı mı?

a) Bacaklarınız Kalınsa: Siz yapabilirsiniz. Eğer bunu yaparsanız kalçalarınız daha yukarıda görüneceğinden bacaklarınız olduğundan daha ince ve uzun görünür. Negatiflikleri lehinize çevirmiş olursunuz.

b) Bacaklarınız İnceyse: Sizin yapmamanız daha iyi olur. Siz boyu biraz daha kısa olan gömlek veya tişörtler giyinmelisiniz ki bacaklarınız daha fazla açığa çıksın ve uzun görünün.

7- Kısa Boylular için Aksesuar Seçimi

Kısa boylusun veya zayıfsın; tutup da büyük bir saat, kolye cart curt kullanma! Bir düşün oranları, sen kısasın o kocaman. Sen mi dikkat çekersin o aksesuar mı? Bay yürüyen saat hoş geldiniz. (tamam alıntıydı bu)

Kemer demişken bir bilgi daha vereyim; saat, varsa gözlük, ayakkabı ve kemerin renklerinin aynı olması sizi ileriye taşır. Hele hele bunları bilen ve dikkat eden birisinin gözünde +10 puan dostlar.

-Reklam-

Kaliteli ve Uygun Aksesuar Sizi Epey İleri Taşır
Kaliteli ve Uygun Aksesuar Sizi Epey İleri Taşır

8- Kısa Boylular için Ayakkabı ve Bot Seçimi

  • Topuklu ayakkabı veya tabanı kalın ayakkabı. Doğrudan +2 +3 cm hayırlı olsun.
  • Ayrıca sivri burunlu ayakkabılar daha uzun boylu görünümü verir.
  • Klasik tarz ayakkabılar giyiyorsanız yuvarlak burunlular yerine sivri burunluları kullanın AMA SAĞLIK AÇISINDAN RİSKİ VAR BUNUN! Şekil bozukluğu yapıyor diye biliyorum.
  • Kışın bot alırken göze batmayacak kadar uzun botlar tercih edin. Bu uzun botlar sizi daha uzun gösterir. Kısa boylular için giyim hilelerimizin sonuncusu da buydu.

NOT: Topuklu ayakkabı demişken sadece aklınıza kadınların kullandığı stiletto tarzı modeller gelmesin. Erkekler için de, NORMAL BİR AYAKKABI GÖRÜNÜMÜNDE OLUP UZUN GÖSTEREN özel tasarımlı ayakkabılar var. Kısa boylular için ideal tercihlerden olacaktır.

Platformlu ve Topuklu Ayakkabılar Boyunuzu Normalden Uzun Gösterirler
Platformlu ve Topuklu Ayakkabılar Boyunuzu Normalden Uzun Gösterirler
Boyunuzu Normalden Uzun Gösteren Kalın ve Yumuşak Tabanlı Spor Ayakkabılar Da Mevcuttur
Boyunuzu Normalden Uzun Gösteren Kalın ve Yumuşak Tabanlı Spor Ayakkabılar Da Mevcuttur
Eğer Boyunuzdan Şikayetçi İseniz Kısa Boylular İçin Giyim Hilesi Olarak Yazan Şeyleri veya Uzunsanız Tam Zıtlarını Uygulayabilirsiniz
Eğer Boyunuzdan Şikayetçi İseniz Kısa Boylular İçin Giyim Hilesi Olarak Yazan Şeyleri veya Uzunsanız Tam Zıtlarını Uygulayabilirsiniz

9- Ufak ama Can Kurtaran Notlar

Not 1: Hem yazın hem de kışın giyebileceğiniz şortlar diğer bir kurtarıcınızdır. Üstteki maddelerden ideal modeldeki uzunluğu ve genişliği çıkarabilirsiniz zaten.

Not 2: Kıyafetleriniz üzerinde boyunuza uyacak şekilde tadilat yaptırtmaktan çekinmeyin. Paça boyunu veya gömlek-tişört kol uzunluğu kısalttırmak gibi değişiklikler doğru uyumu sağlamada fark yaratır. TERZİ DOSTUNUZ OLSUN! Eski meslek deyip geçmeyin. Kısa boylular için giyim tekniklerini kullanarak oldukça uzun boylu görünebilirsiniz.

-Reklam-

Not 3: Kadınlar için özel olarak hazırlanmış daha ileri düzey şeyler var araştırırsanız bulabilirsiniz İnternet’te. Tonla kaynak var zira.

Not 4: İşin uzmanlarından yardım alınmanızı özellikle tavsiye ederim. Uzman demişken, çevrenizde bu işlerden anlayan bir tanıdığınız ille ki vardır. Unutmayın, güzel ve doğru bir giyim bir çok konuda size artı puanlar getirecektir.

Özet: Uzun ve Kısa Boylular İçin Giyim Hileleri

Özet: Uzun ve Kısa Boylular İçin Profesyonel Giyim Hileleri
Özet: Uzun ve Kısa Boylular İçin Profesyonel Giyim Hileleri

Videolu Anlatım (Alıntı)

Videoları her ne kadar izlemeden paylaşsam da faydalı olduğuna şüphem yok.

Benzer Konulu Bir Yazı: Zayıflar için Giyim Hileleri

Technogezgin.com Bilgi
Uzun ve kısa boylular için giyim hileleri” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

-Reklam-

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı