-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Moda ve Kişisel Bakım

Kıyafet Hileleri: Zor Anlarda Hayat Kurtaran Taktikler

-Reklam-

Kıyafet hileleri bu yazıda! Sizi sıkan kıyafetlerden tutun, düzenli gardırop ve çekmece düzenlerine dair pratik bilgilere kadar pek çoğumuzun yaşadığı klasik sorunlara dair kadın erkek fark etmeksizin çözüm önerileri burada.

Tabi kimi estetik görünüm önerileri ve nice sürprizleri de yine bu yazıda bulacaksınız. Peki bunlar ne işime yarayacak diyen olursa, gelin cevabı Hz. Mevlana’nın ağzından birlikte dinleyelim:

-Reklam-

“İnsanlar kıyafetiyle (giyim kuşamı ile) karşılanır, ilmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanır.” (Mevlana)


Bu sözün günümüz şartlarında geçerliliği tartışılır ama kıyafetlerle ilgili kısmı hala geçerliliğini korumakta, hatta daha da fazla önemli bir hal aldı diyebiliriz.

Kıyafet-Hileleri-Zor-Anlarda-Hayat-Kurtaran-Taktikler.jpg

Hatta güncel bir söz vardır, bilir misiniz? “Bir zamanlar insanlara değer verilir, eşyalar kullanılırdı, şimdi insanlar kullanılır eşyalara değer verilir oldu” diye. (Bakınız: Alışveriş Çılgınlığı)

-Reklam-

İşte bu sebeple kıyafet hileleri kendisine öz saygısı olan, kendine değer veren her insanın bilmesi, araştırması ve uygulaması gereken şeylerdir.

Kıyafet Hileleri Listesi

(1) Gardırop ve şifoniyer çekmecelerinin düzensiz olmasından mı şikayetçisiniz? O zaman tişörtlerinizi şu şekilde katlayarak koyabilirsiniz:

Yer Tasarrufu ve Estetik Bir Tasarım İçin Siz de Tercih Edebilirsiniz
Yer Tasarrufu ve Estetik Bir Tasarım İçin Siz de Tercih Edebilirsiniz

(2) Daha gönül rahatlığı ile kullanmadan eskitemediğiniz ayakkabınız size dar gelmeye, sıkmaya mı başladı?

Çözümü çok basit, sıkan ayakkabının içerisine bir torba su koyuyor ve yaklaşık 1 gün kadarcık ayakkabıyı buzlukta bekletip esnemesini sağlıyorsunuz.

-Reklam-

(3) Askılar ah şu askılar! Bir şeyi içine doğru dürüst geçirene kadar ne savaşlar veriliyor değil mi? İşte pantolonları “KIRIŞTIRMADAN” askılara asmanın kolay yolları da var. Ne mi? Şudur:

Pantrolonları Kırıştırmadan Asmak İçin Kıyafet Hileleri
Pantrolonları Kırıştırmadan Asmak İçin Kıyafet Hileleri

(4) Pantolonunuz veya şortunuz olur olmadık yerde yırtıldı diyelim. Çözümü basit, tek gereken bir zımba. Zımbayı alıyorsunuz, yırtılan yerin iç dikişlerini zımbalıyorsunuz.

Ne demişler hem, pratik zeka hayat kurtarır. Bizler de pratik kıyafet hileleri ile en olmaz denilen anlarda kurtarıcınız oluyoruz.

TechnoGezgin.com Soru
Pantolonlardan bahsetmişken, vücuda göre pantolon seçimi ile alakalı her köşesi adeta bilgi ve taktik külliyatı olan şu yazılarımıza göz atmanızı öneririz:
(*) Dar Pantolon Kimlere Yakışır (Kıyafet Hileleri ve Taktikler)
(*) Bol Pantolon Kimlere Yakışır (Kıyafet Hileleri ve Taktikler)

(5) Gardıropta askılara pantolonu kırıştırmadan katlama tekniğinin tişörtler için geçerli versiyonu da var bu arada:

-Reklam-

Kıyafet Hileleri - Tişörtleri Askıya Asma
Kıyafet Hileleri – Tişörtleri Askıya Asma

(6) Soğuk kış günlerinde gömlek üstü kazak bir çok kişi tarafından tercih edilen bir kombinasyondur.

Şayet sizler bu kombinasyonda gömleğin dışarıdan pot yapmasından şikayet ediyorsanız, gömleğin üzerine dar bir tişört giyerek düz görünmesini düz görünmesini sağlayabilirsiniz.

(7) Tabi kazak demişken kazakların tüylenmesi de meşhur ve sıkça karşılaşılan bir problem. Bu problemin de kişiyi kanser etmeyen bir çözümü var.

Sıfır bir jileti alıyorsunuz, onunla dikkatlice sakince kazıyorsunuz ve sonrasında sünger ile tüyleri topluyorsunuz. Sonuç olarak adeta sıfır görünümünde bir kazağınız oluyor :)

Tüylenen Kazaklar İçin 10 Numara 5 Yıldız Çözüm Önerisi
Tüylenen Kazaklar İçin 10 Numara 5 Yıldız Çözüm Önerisi

(8) Süet ayakkabılar her ne kadar şık olsalar da tozlanma ve kirlenme sebebiyle kullanımı zordur.

Şayet, süet ayakkabınızın tozdan veya kirden dolayı giyilmeyecek durumda olduğunu düşünüyor iseniz elinize fırça gibi bir şeyi alıyorsunuz. (Diş fırçası en ideal tercihtir)

Bu sayede ayakkabınızın adeta yeni alınmış gibi pırıl pırıl parlamasını sağlayabilirsiniz.

-Reklam-

(9) Aman, o da ney öyle! Gömleğinizin, ceketinizin veya başka bir kıyafetinizin düğmesi koptu ve yanınızda iğne iplik yok mu?

Hiç endişe etmeyin, kıyafet hileleri imdadınıza koşuyor :) Düğmeyi aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir atacı kullanarak bir süre daha tutturabilirsiniz. (En azından dikene kadar)

Not: İp olmayan adamda ataç ne arar orası ayrı konu, karıştırmayalım :)

-Reklam-

Kopan Düğmeler İçin Kıyafet Hileleri
Kopan Düğmeler İçin Kıyafet Hileleri

(10) Tabi bir de insanların canını sıkan terden (ve bakterilerden) kaynaklı bir kötü koku problemi var. Bunun çözümü de oldukça basit, yeşil çay poşetlerini koyup bekleterek istenmeyen kokudan kurtulabilirsiniz.

(11) Kıyafetinize (özellikle pantolonunuza) veya ayakkabınıza yapışan sakız gibi yapışkan şeyleri buzla ıslatıp bıçak gibi kesici bir şeyin yardımıyla giysiye zarar vermeden kolayca çıkartabilirsiniz.

(12) Düğmeden çıkan iplikler, malumunuz hoş bir görüntü değil ve düğmeler her an fırlayabileceği için kişiye de hiç rahat hissettirmez. Bakın bunun çözümü biraz garibinize gelebilir: bir parça şeffaf oje!

TechnoGezgin.com Soru
“Bu yazı beni sardı, benzer tatta yazılar okumak isterim” derseniz yine bir takım kıyafet hileleri içeren şu yazılarımıza göz atabilirsiniz:
(*) Zayıflar İçin Giyim Hileleri (9 Adımda Etkili Sonuçlar)
(*) Kısa Boylular İçin Giyim Hileleri (9 Adımda Olduğunuzdan Uzun Görünme Yolları)

Technogezgin.com Bilgi
Peki sizlerin özel olarak tercih ettiği ‘kıyafet hileleri‘ var mı? Eklemek istediklerinizi yorumlar vasıtasıyla ekleyebilirsiniz.

Ayrıca sormak istediğiniz soruları ve (eğer varsa) yanlışları yorumlar aracılığıyla belirtebilirsiniz. Yazının bağlantısını da gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

-Reklam-

Kaynakça: (1) (2)

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı