-Reklam-
Kariyer Önerileri

Ömür Dediğin Üç Gündür Sözünün Anlamı

-Reklam-

Ömür dediğin üç gündür: dün geldi geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür o da bugündür sözü sadece geçmişe takılıp kalanlara ve sadece gelecekle ilgili endişe duyup bugünü es geçenlere yönelik söylenmiş bir sözdür.

Geleceği oluşturacak olan şey; şöyle bir baktığımızda bugünkü icraatlarımız, tercihlerimiz ve isteklerimiz değilse nedir? Bu sebeple tıpkı bu sözün anlatmaya çalıştığı gibi gelecekle ilgili sadece endişe duymak yerine, hayal ettiğimiz geleceği yaşamak için çabalamalı ve onu şekillendirecek adımlar atmalıyız.

-Reklam-

Ömür Dediğin Üç Gündür Sözünün Tablosunu Yapsalar Böyle Bir Şey Olurdu
Ömür Dediğin Üç Gündür Sözünün Tablosunu Yapsalar Böyle Bir Şey Olurdu

Fakat bu sözün bize verdiği mesajı ânı dolu dolu yaşamaktan ibaret sanmamalı, geleceğe yönelik planlar yapıp ilgili adımları atma şeklindeki alt mesajı da almalı ve ertelemeden uygulamaya geçmeliyiz. Bakın ne demişler benzer konulu bir şiirde:

Evet hayatı sonsuz sananlar,
Yarın için bugünü satanlar,
Saçma sapan sebeplerle gününü zehir edenler,
Bazen ben, bazen sen, bazen o,
Oysa şu an’ın kıymetini bilmek ve tadını çıkarmak lazımdır.

İşte tüm bu sorunların temel sebebi erteleme eğilimidir. 5 dakika sonra başlarım diye başlayıp bitmek bilmeyen ve hatta daha geniş periyotlara yayılan silsileler doğrudan bu sebebin kaynağıdır. Bu sebeple hiç beklemeden “İki günü birbirine eşit olan ziyandadır” felsefesiyle harekete geçilmelidir. Bu söz de tam olarak buna vurgu yapmak için yazılmıştır.

Bu Sözün Anlamı / Kısa Yorumu: Geçmişe ve geleceğe takılıp kalmak yerine ânı yaşamak, ânın tadını çıkarmak ama geleceğe yönelik plan ve icraatları da ihmal etmemektir.

-Reklam-

Technogezgin.com Bilgi
Ömür dediğin üç gündür: dün geldi geçti, yarın meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür o da bugündür sözünün anlamı” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Sponsorlu Bağlantılar-

MrKaptanTR

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Siteye giriş yapabilmek için lütfen reklam engelleyici (Adblocker) uygulamaları devre dışı bırakarak bizi destekleyin.