-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Sağlıklı Yaşam

Radyasyon Detoksu Nasıl Yapılır? [Rehber]

-Reklam-

Modern ve teknoloji temelli dünyada gün içerisinde ciddi miktarlarda zararlı radyasyona maruz kalıyoruz. Bu durum bünyemize ve çevreye uzun vadede ciddi zararlar verdiği için radyasyon detoksu yapmak gibi bir ihtiyacı da ortaya çıkarıyor.

İşte bu yazımızda yerli ve yabancı pek çok kaynaktan derlediğimiz radyasyondan hem korunma ve hem de arınma temalı, çok çeşitli radyasyon detoksu önerileri paylaşacağız. Bu öneriler şunlardır:
✅ Keçiboynuzu ürünleri kullanmak
✅ Orgonit ürünleri kullanmak
✅ Kaya tuzu kullanmak
✅ Radyasyon emen bitkiler ve besinler
✅ Diğer öneriler (iyot hapı, kuvarz…)

-Reklam-

Şimdi gelin ilk başta radyasyonun olumsuz etkilerine kısaca göz atıp ardından da tüm bu önerileri sırasıyla detaylı bir şekilde ele alalım.

Radyasyonun Zararları Neden Radyasyon Detoksu Yapmalıyız Sorusunun Cevabı Niteliğindedir
Radyasyonun Zararları Neden Radyasyon Detoksu Yapmalıyız Sorusunun Cevabı Niteliğindedir

1- Keçiboynuzu ile Radyasyon Detoksu

Keçiboynuzu ürünlerinin vücuda pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların en önemlileri bağışıklık sistemini güçlendirmesi, ağır metalleri ve radyasyonu vücuttan atmasıdır.
(Ayrıca Bakınız: Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir?)

Keçiboynuzu ürünlerini şu formlarda kullanabilirsiniz:
— Keçiboynuzu pekmezi olarak
— Meyve halinde
— Toz halinde
— Keçiboynuzu şurubu / özü olarak
— Özel tarifler uygulanarak tüketilebilir.

-Reklam-

💡 Profesyonel İpucu: Keçiboynuzu bitkisini tüketmenin en doğal ve en güvenilir yöntemi doğrudan meyve hali olarak tüketmektir. Meyve formunda satın alırken de solgun ve buruşuk olanlar yerine parlak ve gergin olanları tercih etmelisiniz.

Keçiboynuzu ile Radyasyon Detoksu Yapabilirsiniz
Keçiboynuzu ile Radyasyon Detoksu Yapabilirsiniz

2- Orgonit Ürünleri Kullanmak

Orgonit Nedir: William Reich tarafından bulunan ve zamanında pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan, fizikteki piezoelektrik prensibi ile orgon enerjisi üreten araçlardır.

Orgonitler yapılırken metal ve element kristalleri sıcak ve akışkan reçinenin içine atılıp soğumaya bırakılırlar. Bu soğuma sonrasında reçine büzüştüğü için metal kristalleri sıkışır ve piezo elektrik yöntemi ile elektrik ve manyetik alan üretirler.

✅ Orgonitleri özellikle gündelik yaşamda teknolojik aletlerin yaydığı zararlı elektromanyetik dalgalardan korunmak için kullanabilirsiniz.
✅ Orgonit yapılırken genellikle kuvarz kristalleri kullanılırlar ve bu kristaller bulundukları ortamdaki radyasyonu emme özelliğine sahiptirler.
✅ Kimi Batı ülkelerinde insanlar büyük çaplı orgonitler yapıp (yaydıkları radyasyondan ötürü) bunları baz istasyonlarının altlarına gömmektedirler.
✅ Sizler de orgonitleri odanızda süs eşyası olarak kullanabilir veyahut kolye şeklinde bir süs aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

-Reklam-

Orgonitler Bulundukları Ortamdaki Radyasyonu Emerler
Orgonitler Bulundukları Ortamdaki Radyasyonu Emerler

💡 Profesyonel İpucu: Piramit, sekizgen ve kubbe şeklindeki mimarilerin en güçlü ve en etkin enerji aktarımını yaptığı iddia edilmektedir. (Kesin olmamakla beraber) benzer bir durum orgonitler için de geçerlidir.

3- Kaya Tuzu ile Radyasyon Detoksu

Kaya tuzu radyasyon emme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sebebiyle özellikle nükleer santrallerin dışarısına radyasyon çıkmasın diye kaya tuzu izolasyonu yapılmaktadır. Ayrıca kaya tuzunun vücudumuza pek çok faydası da mevcuttur.
(Ayrıca Bakınız: Kaya Tuzu Nedir? Faydaları Nelerdir?)

Yemeklerinizde kaya tuzu kullanmanız önerilmektedir.
Evinizde, ofisinizde vb. hem dekoratif hem de radyasyon emmesi amacıyla kaya tuzu lambaları kullanabilirsiniz.
Kaya tuzu ile banyo yaparak radyasyonun asidik özelliğini nötr hale getirebilirsiniz.

Not: Unutmayınız ki kanseri bulup Nobel ödülü alan Doktor Otto Warburg’a göre oksijensizlik ve asitleşme kanserin en temel sebebidir.
(Ayrıca Bakınız: Kanserin Gerçek Sebebi: Oksijensizlik)

Kaya Tuzu Radyasyon Detoksu İşleminde Kullanılır
Kaya Tuzu Radyasyon Detoksu İşleminde Kullanılır

4- Diğer Radyasyon Detoksu Önerileri

▶️ Topraklama: Uzmanlar, topraklama yaparak vücudumuzdaki radyasyon miktarını azaltabileceğimizi söylüyorlar. Bunun en güzel yolu olarak da haftada en az bir kez çıplak ayakla toprağa basmayı öneriyorlar.

-Reklam-

▶️ Kuvarz Kristalleri: Orgonit bölümünde de bahsettiğimiz üzere kuvarz kristalleri bulundukları ortamda radyasyonu emerler. Kuvarz kristallerini süs eşyası niyetine odanıza koyabilir veyahut kuvarz kristali bulunan cep telefonu kılıfları kullanabilirsiniz.

▶️ Radyasyon Emen Bitkiler: Kaktüs, İngiliz sarmaşığı, leylak, benjamin gibi bitkiler bulundukları ortamı radyasyonun olumsuz etkilerinden arındırır yani radyasyon detoksu yaparlar.

Kaktüs Bitkisi Ortamdaki Radyasyonu Emer
Kaktüs Bitkisi Ortamdaki Radyasyonu Emer

▶️ İyot: Dünyanın pek çok yerinde nükleer tehlikelere karşı iyot hapları dağıtılmıştır / dağıtılmaktadır. Öyle ki Çernobil nükleer reaktör faciasından sonra halk iyot hapları (potasyum iyodür) sayesinde korunmayı başarmışlardır.

▶️ Radyasyon Emen Besinler: Radyasyon detoksu için yemek menülerine maydanoz, turp, lahana, zencefil, avokado, brokoli gibi sülfür içerikli sebzeler eklemeyi düşünebilirsiniz. Tahin de radyasyonun olumsuz etkilerinden korur. Ayrıca zeytinyağının faydaları arasında radyasyonun olumsuz etkilerinden koruması da yer almaktadır.
(Ayrıca Bakınız: Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?)

▶️ Zeolit: Zeolitler vücuttaki zararlı atıkları, ağır metalleri, radyasyonu, vücuttaki yabancı maddeleri ve toksinleri emip yapılarına hapsederler. Uzman kontrolünde kullanmayı düşünebilirsiniz.

UYARI: Bu yazıda yazılanlar bilgi verme amaçlı yazılmış olup yazıdaki yöntemler herkes için uygun olamayabileceği için yazıda yazanlar doktor veya uzman kontrolü olmadan kesinlikle uygulanmamalıdır.

Technogezgin.com Bilgi
Radyasyon detoksu nasıl yapılır” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

-Reklam-

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı