Bilgisayar MühendisliğiBilim ve Teknoloji

Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Yolları

Doğal olmayan, hileli takipçi kasma yolları faydadan çok zarar veriyor. Daha organik yöntemlerle kalıcı bir şekilde takipçi arttırmak isteyenler için birbirinden özel yöntemler ve çeşitli profesyonel ipuçları işte bu yazıda!

Takipçi arttırma veya yaygın adıyla takipçi kasma amacıyla kullanılan, üstelik uygulaması zevkli, kolay, pratik ve oldukça da etkili olan bir çok yöntemi burada tek bir yazıda topladık. Ayrıca bu yöntemleri artılarıyla eksileriyle enine boyuna da ele aldık. Üstelik işin güzel tarafı bu yazıda bahsedilen yöntemleri;

İsterseniz herhangi bir sosyal medya uygulamasında,
İsterseniz herhangi bir tanışma ve mesajlaşma uygulamasında,
İsterseniz işletmenize, mağazanıza ait profillerde kullanabilirsiniz.

-Reklam-

Baştan belirtmem gerekir ki, bu yazıda birçoğunu zamanında kendimin de denemiş olduğu tonla yöntem mevcuttur. Birisi olmasa, öbürü elbetteki size uyacaktır. Lafı uzatmadan bu yöntemlere geçelim.

Bu Tarz Orijinal Takipçi Arttırma Yöntemleri Bu Yazıda! :)
Bu Tarz Orijinal Takipçi Arttırma Yöntemleri Bu Yazıda! :)

Takipçi Kasma / Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

1- Geri Takip (GT) Profilleri ile Takipçi Kasma

.#. Abartılmadığı taktirde en etkili, en doğal yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem maddi destek gerektirmemekle beraber tek dezavantajı vaktinizden yemesidir.

(1-A) Nasıl Yapılır?

1- Eğer hesabınız yeni ise ilk başta eş, dost, akraba, yakınlar, arkadaşlar eklenerek belli bir seviyeye getirilir.
2- Hesap biyografisine “Geri Takip (GT) Yapılır” ibaresi eklenir.
3- Arama kısmında #geritakip veya #gt etiketini yazarak karşılıklı son bir kaç saatte paylaşılmış olan karşılıklı takipleşme temalı gönderileri bulunur.
4- Bu gönderilerde en son yorumdan başlayıp “Geri takip yapılır” yorumunu yapmış olan kişilere takip isteği yollanır. Tabi bunu yaparken o platformun belirlediği limitleri aşmamaya özen gösterilir.
5- 12 saat içerisinde geri takip yapmayan profiller takipten çıkılır.

.#. Geri takip sayfaları ve profilleri, genellikle hesap biyografisinde geri takip yapılır yazan, #geritakip ve #gt tarzında etiketler ile şu tarzda gönderileri paylaşan hesaplardır:

-Reklam-

         
Geri Takip Profilleri ile Takipçi Kasma İçin Bu Tarz Paylaşımlar Yapan Profilleri Bulun
Geri Takip Profilleri ile Takipçi Kasma İçin Bu Tarz Paylaşımlar Yapan Profilleri Bulun

(1-B) Profesyonel Teknikler

— Piyasada maalesef kendini akıllı sanan yalancılar da var. Bunların tuzağına düşmemek için, her “GT” yazana takip isteği atılmamalıdır. Takip ve takipçi sayısı yakın olan hesaplara takip isteği atılmalıdır.

— Yorumlara çoğunluk birbirinin benzeri şeyler yazar. Eğer siz “Kalıcı geri takip yapılır, gel sende kazanacaksın” gibi farklı ve insanlara vaad de bulunan yorumlar atarsanız takipçi sayınız çok daha hızlı artar.

— Takipleşme ve reklam odaklı, aynı amaçtaki insanların topladığı çeşitli gruplar vardır. Zamanla onları keşfettikçe, onlara katılın.

-Reklam-

— Profilinizde ilgi çekici gönderiler olması, profil fotoğrafınızın karizmatik / güzel olması da ekstra artı puandır. Hele hele erkek veya kız olmanız fark etmez, güzel bir kız profili oluşturur ve çekici fotoğraflar atarsanız en hızlı yükselen siz olursunuz. Tabi şu durumu yaşamamaya da dikkat edin:

Kadın Profilleri ile Takipçi Arttırma Yapacağım Derken Şu Tarz Durumlara Düşmeyin :)
Kadın Profilleri ile Takipçi Arttırma Yapacağım Derken Şu Tarz Durumlara Düşmeyin :)

— Profiliniz herkese açıksa #geritakip ve #gt etiketlerini kullanarak siz de ilgi çekici gönderiler paylaşabilirsiniz. Fakat çok fazla etiket kullanmamaya ve sürekli aynı etiketleri kullanmamaya özen gösterin. Aksi taktirde hata alırsınız. (Mesela instagram bu durumu spam sayıp “Bu İşlem Engellendi” hatası verecektir.)

— İlgili platformun koyduğu takip, beğeni ve yorum limitlerini aşmayın. Yani arka arkaya aşırı takip isteği, yorum vs. yapmayın. Aşarsanız geçici olarak engel yersiniz. Eğer engel yerseniz;
1) Güzel bir gönderi paylaşın.
2) Gönderinin bol bol yorum ve beğeni almasını sağlayın.
3) Yasağın kaldırılması konusunda destek talebinde bulunun.

Uyarı: Eğer bu limitleri aşma işini abartırsanız genellikle kalıcı bir yasaklama metodu olan shadowbanı tatmanız da olasıdır. Bu durumda tüm etkileşim oranınız yaklaşık %80 düşer. Detaylı bilgi için “Shadowban Nedir? [Çözüm]” konulu yazımıza bakabilirsiniz.

-Reklam-

         

— Cihazınıza sizi geri takip etmeyen kullanıcıları gösteren uygulamalardan birisini kurabilirsiniz. Bu uygulamalar gün sonunda takipten çıkmak için, geri takip etmeyenleri kısa sürede nokta atışı bulmanızı sağlar.

Bu Yazıdaki Takipçi Kasma Yöntemleri Doğru Uygulanırsa Bu Tarz Sonuçlar Verebilirler
Bu Yazıdaki Takipçi Kasma Yöntemleri Doğru Uygulanırsa Bu Tarz Sonuçlar Verebilirler

Not: Ben bu yöntemle 2018 yılında sadece 3 gün içerisinde 1000 takipçi kastım, demek o ki isterseniz sizler de kasabilirsiniz. Yeter ki AZİM ve SABIR gösterin. Takipçi arttırma veya yaygın adıyla takipçi arttırma göründüğü kadar zor değildir.

2- Karşılıklı Profil Paylaşımı (SFS) ile Takipçi Arttırma

.#. Karşılıklı Profil Paylaşımı (SFS) Nedir: Bilindik, hiçbir ücret gerektirmeyen, vaktinizden yemeyen, doğal ve %100 gerçek takipçi getiren bir yöntemdir. Tek dezavantajı ikna kabiliyeti gerektirmesidir.

(2-A) Nasıl Yapılır?

1- Profiliniz ile benzer sayıda takipçisi olan, aktif paylaşım yapan bir diğer profili buluyorsunuz.
2- O profile “Karşılıklı profil paylaşımı (SFS) yapmayı” öneriyorsunuz.
3- Eğer onaylarsa ikiniz de hikayenizde veya gönderinizde birbirinizin profil sayfalarının ekran görüntülerini alıp @profiladı şeklinde birbirinizi etiketleyip paylaşıyorsunuz.

Niye böyle yapıyoruz diye merak edenler olursa, bu işin raconu böyle :) Sonra takipçi arttırma işlemi kendiliğinden gerçekleşmiş olur. Üstelik gelen takipçiler %100 doğal ve aktif kullanıcılar olacaktır.

Karşılıklı Profil Paylaşımı (SFS) Nedir? Ne İşe Yarar?
Karşılıklı Profil Paylaşımı (SFS) Nedir? Ne İşe Yarar?

(2-B) Profesyonel Teknikler

— Kendi profilinize “SFS yapılır” veya “Karşılıklı profil paylaşımı yapılır” tarzı şeyler yazarsanız, insanlar size bunu teklif etmekten çekinmeyecektir. Aralarından en uygun olanları seçersiniz artık :)

-Reklam-

— Eğer biyografisinde “SFS yapılır” gibi metinler içeren profillere siz de mesaj atmaktan çekinmeyiniz. Tabi burada altın kural benzer takipçi sayısı ve etkileşim oranına sahip profilleri bulmaktır. Şimdiden kolay gele, işler rast gele :)

3- Takipçi Kasma ile Uğraşmadan Hesap Satın Almak

.#. Takipçi arttırma amacıyla; zaman, emek gibi az bulunan ve oldukça değerli olan şeylerin kullanılmasını gerektirmeyen bir yöntemdir. Sahip olmanız gereken tek şey birazcık paradır.

.#. Hesap satın alma yönteminin tek kötü yanı, satın aldığınız hesapta yüksek oranlarda sahte (fake – bot) takipçilerin de olabileceği gerçeğidir. Tabi bu sebeple satın alınacak hesabın dikkatlice seçilmesi gerekir. Mesela şu iki hesaptan ilki daha gerçekçi olduğu için satın almaya değerdir:

Örnek Satılık İnstagram Hesapları
Örnek Satılık İnstagram Hesapları

Eğer nereden satılık hesap bulabileceğinizi bilmiyorsanız, ayrıca hesap alım satımında dikkat edilmesi gereken şeyleri öğrenmek istiyorsanız tüm sosyal medya platformları için rehber niteliği taşıyan “Satilik İnstagram Hesabı” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

4- Takipçi Arttırma Sitelerini Kullanmak

.#. Takipçi kasma siteleri; ücretsiz olmakla beraber, vaktinizden yemeyen ve takipçilerin otomatik olarak kısa bir süre içerisinde geldiği bir yöntemdir. Fakat şu olumsuzlukları da bünyesinde barındırır:

~ Gelen takipçilerin çoğu sahte (fake & bot) hesaplar olacaktır.
~ Virüs yeme ihtimaliniz mevcuttur.
~ Gelen sahte ve spam yapmış takipçiler yüzünden profilinizin kalitesi düşer.

-Reklam-

Takipçi arttırma siteleri her ne kadar pek çok kişinin tercihi olsa da biz bu yöntemi şifrenizi istemeleri başta olmak üzere, çeşitli sebeplerden ötürü kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu konuda detaylı bilgi almak için “İnstagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?” konulu yazımızı okumanızı şiddetle öneriyoruz. Bu sitelerin yerine alternatif olarak şu yöntemi uygulamak daha sağlıklı olacaktır:

5- Takipçi Satın Almak & Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

.#. Takipçi satın almak yaygın ve pahallıya patlamayan bir yöntemdir. Öyle ki sokakta şu tarz ilginç manzaralarla dahi karşılaşabilirsiniz:

Takipçi Satın Almak İçin Pek Çok Yöntem Mevcut :)
Takipçi Satın Almak İçin Pek Çok Yöntem Mevcut :)

Takipçi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takipçi satın alma işleminin faydalı olmasına adına, birazcık daha paraya kıyarak ağırlıkla gerçek takipçiler satın alınmalıdır.
Takipçilerin gönderim şekli zamana yaymak suretiyle olmalıdır.
Mümkünse hesabınızın konusu ile alakalı takipçiler satın alınmalıdır.
Güvenilir ve referansı olan satıcılarla ticaret yapılmalıdır.

Beğeni ve Takipçi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Beğeni ve Takipçi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

6- Takipçi Kasma İçin Takipçi Panelleri

.#. Takipçi panelleri sadece takipçi arttırma amacıyla değil, video izlenme sayısını arttırma, beğeni arttırma, yorum arttırma gibi pek çok özelliği bünyesinde barındıran uygulamalardır.

— Bazı panel uygulamaları kendi bünyesinde yapay zeka içerdikleri için, yazının başında bahsettiğimiz geri takip yöntemini kullanarak doğrudan hedef kitleniz ile büyümenizi sağlarlar.
— Üstelik tüm bunları sizin belirlediğiniz limitler çerçevesinde yaparak ceza almanıza da mani olurlar.
— Aynı zamanda bir çok sosyal medya uygulaması için gerek yerli yapım, gerek yabancı yapım çeşitli panel uygulamaları mevcuttur.

Takipçi Arttırma Başta Çeşitli İşlemler İçin Panel Uygulamaları Kullanabilirsiniz
Takipçi Arttırma Başta Çeşitli İşlemler İçin Panel Uygulamaları Kullanabilirsiniz

7- Çekilişle Hazır Hesap Almak

.#. Takipçi kasma işlemi önceden yapılmış hazır hesabın “nerede beleş, oraya yerleş” felsefesiyle üzerine konmak için ideal metot çekilişlere katılmaktır.

Genellikle sizden sayfayı beğenmek, çekiliş gönderisini beğenmek, 1-2 kişi etiketlemek gibi sizin için basit ama onlar için önemli şeyler isterler. Eğer bu çekilişlerde güzel sayıda takipçi içeren hesapları veriyorlarsa denemeye değer. Ama hiç kazanır mısınız orasını bilemem :)

Takipçi Kasılmış Hazır Hesap Bulmak için Yapılan Çekilişleri Takip Edebilirsiniz.
Takipçi Kasılmış Hazır Hesap Bulmak için Yapılan Çekilişleri Takip Edebilirsiniz.

8- Karşılıklı Takip Yapılan Siteler ile Takipçi Arttırma

Hiçbir ücret gerektirmeden, “Ne kadar emek, o kadar yemek” felsefesi ile, güvenilir bir şekilde ve zamana yaymak suretiyle organik takipçi kazanmanızı sağlayan bir takım siteler mevcuttur.

-Reklam-

         

Bu sitelere üye olur; başkalarını takip etmek, beğeni yapmak, video izlemek gibi bir takım işlemler yaparak puan toplarsınız. Daha sonra bu puanları da sizi takip edenlere dağıtırsınız. (Gözünüz korkmasın, sistem tüm bunları otomatik yapıyor.) Bu tarz sitelere örnek verelim;

Örnek Karşılıklı Takip Siteleri:
– https://www.gorunum.org/ (+%95 Türk)
– https://addmefast.com/?lang=tr (Tüm Dünya Geneli ama Ülke Seçme Özelliği Mevcuttur)

Uyarı: Takipçi kasma konusunda sakın ha bünyesinde takipçi hilesi şeklinde bir ifadeyi içeren sitelere girmeyiniz, bu siteler genellikle güvenilir olmayan tuzak sitelerdir. Neden mi? Şu yazımızda detaylı olarak açıkladık:
(Ayrıca Bakınız: İnstagram Takipçi Siteleri Ne Kadar Güvenilir?)

İnstagram Takipçi Hilesi Gibi Şeyler Tuzaktır Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Yöntemleri Arasında Yer Almaz
İnstagram Takipçi Hilesi Gibi Şeyler Tuzaktır Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Yöntemleri Arasında Yer Almaz

9- Takipçi Arttırmak İçin Parayla Reklam Yaptırmak (Dijital Pazarlama)

.#. Takipçi arttırmak amacıyla ya ilgili sosyal medya şirketinin reklam ver bölümüne, ya ünlü sosyal medya fenomenlerine, ya ilgili platformdaki ünlü hesaplara para karşılığında profilinizin reklamını yaptırmanızdır.

Eğer profilinizin konusuna uygun bir yere reklam verirseniz, kendinize uygun (yani daha çok etkileşimde bulunacak) takipçi kitlesini de böylelikle hesabınıza çekmiş olursunuz.

Bu reklamı caf caflı, şaşalı, hedef kitlenize uygun, dikkat çekici bir mesajla yapmayı başarırsanız hedef kitlenizi daha çabuk toplayabilirsiniz.

Takipçi Kasacağım Derken Kendinizi Rezil De Etmeyin Yani
Takipçi Kasacağım Derken Kendinizi Rezil De Etmeyin Yani

Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Takipçi kasma işlemini başarılı bir şekilde sürdürmek için neler yapılmalıdır?

1- Kız profilleri (özellikle açık seçik fotoğraf içerenler), söz sayfaları, mizah sayfaları, aşk meşk sayfaları, geri takip sayfaları ve haber sayfaları en çok prim yapan sayfalardır. Bu sebeple bunlara yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.
2- Günlük takip ve beğeni limitlerini asla aşmayın.
3- Hareket ederken, bu yöntemleri sosyal medya devlerinin de bildiğini ve algoritmalarını anormal artış yaşayan hesapları cezalandırmak üzere ayarladıklarını unutmayınız. (Ayrıca Bakınız: Algoritma Nedir?)

Soru: Günlük maksimum takip isteği tarzında limitleri aşmak gibi bir takım yanlış uygulamalar sonucunda ne tarz sorunlarla karşılaşılır?

Usulüne ve kurallara uymadan yapılan takipçi arttırma işlemleri sonucunda uyarı mahiyetinde hatalarla karşılaşabilirsiniz. Mesela instagram bu işlem engellendi hatası verir.

Eğer aynı hatayı yapmaya devam ederseniz de çoğunlukla kalıcı bir yaptırım türü olan gölge yasaklama (shadowban) ile karşılaşabilirsiniz. Gölge yasağı sonrasında etkileşim oranları yaklaşık %80 düşer.
Takipçi Arttırma & Takipçi Kasma Konusunda Belirlenen Limitleri Aşarsanız Bu Tarz Hatalar Alabilirsiniz
Takipçi Arttırma & Takipçi Kasma Konusunda Belirlenen Limitleri Aşarsanız Bu Tarz Hatalar Alabilirsiniz

Soru: Her ne kadar kullanıcıdan kaynaklanmasa da karşılaşılabilecek hatalar ve sorunlar nelerdir?

Genellikle yazının başlarında bahsettiğimiz yanlış sitelere girme, yanlış uygulamalar yükleme gibi sebeplerle yüksek takipçi içeren hesaplar çalınabiliyor. Bu sebeple hesap şifrenize sahip çıkın ayrıca güvenlik ayarlarınızı en iyi şekilde yaptığınıza olun.

Ayrıca sosyal medya devlerine yapılan siber saldırılar sonucunda yine çeşitli uyarılar alabiliriz. Mesela instagram’ın verdiği tekrar denemeden önce birkaç dakika bekleyin ve isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hataları kullanıcıdan bağımsız, instagram sunucuları ile alakalı sorunlardır.

Soru: Hesap güvenliği amacıyla ne tür şifreler oluşturmalıyız?

Kolay hatırlanan ve zor kırılan şifre oluşturmalısınız. Eğer bunu nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, bu konuda özenle hazırlanmış “Şifre Oluşturma Rehberi” isimli yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer üşendiyseniz de “Şifre Oluşturucu” programımızı kullanabilirsiniz.
Hesap Güvenliği Konusunda Güçlü Şifre Oluşturmak Başta Olmak Üzere Çeşitli Önlemler Alınmalıdır
Hesap Güvenliği Konusunda Güçlü Şifre Oluşturmak Başta Olmak Üzere Çeşitli Önlemler Alınmalıdır

Yüksek Takipçili Hesaplar Ne İşe Yarar?

Yüksek miktarda takipçi kasma işlemi yapılmış hesap hangi amaçlarla kullanılabilir dediğinizi duyar gibiyim. Gelin buna da cevap verelim.

— İsterseniz kendiniz popülerlik amacıyla kullanabilirsiniz.
— İsterseniz reklamlar ve sponsorlar bulup para kazanabilirsiniz.
— İsterseniz hesabı satıp doğrudan para elde edebilirsiniz.
— İsterseniz aklınıza gelen başka amaçlar uğuruna da kullanabilirsiniz.

-Reklam-

Bu konuda farklı iş fikirlerini örnekler üzerinden öğrenmek adına çoğu sosyal medya ağından para kazanma hakkında bir takım yöntemleri bünyesinde barındıran “İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri” konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak sizi de bir konuda uyarmak istiyoruz. Takipçi arttırmak için çabalarken son yıllarda sayısı katlanarak artan sosyal medya bağımlılığı ile asosyal hale gelen insanlar korosuna kendi iyiliğiniz için katılmayınız. Bu konuda çarpıcı verilere de “Sosyal Medya Bağımlılığı ile Yalnızlaşan İnsanlar” konulu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Technogezgin.com Bilgi
Takipçi kasma ve takipçi arttırma yöntemleri” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

5 Yorum

    1. Biz hazır takipçi vermiyoruz. Bu yazıdaki takipçi kasma yöntemlerini kullanabilirsiniz.
      Diğer yorum için de teşekkür ederim :)

  1. En çok tercih edilen instagram takipçi arttırma (takipçi kasma) yöntemlerini bir araya toplayan, detaylı ve kaliteli bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı