-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Moda ve Kişisel Bakım

Transparan Nedir? Transparan Kıyafet Nedir?

-Reklam-

Transparan Kıyafet Nedir: Kendisini giyen kişilerin vücudunu ve iç çamaşırlarının kumaşın içerisinden görünmesini sağlayan şeffaf kıyafetlerdir. Transparan kıyafetler ışığı geçirip, kumaşlarının iç kısımlarını gösteren yarı saydam giysilerdir.

Bu kıyafetlerin kökeni 18. yüzyıl Avrupa modasına dayanır. 18. yüzyıldan sonra da dönem dönem tekrardan trend olmuştur. 2008 yılında başlayan şeffaf moda trendi ile beraber bu ürünler moda pistlerinde tekrardan boy göstermeye başlamıştır. Bu kıyafet modellerine tıpkı şu örnekte olduğu gibi 18. yüzyıl Avrupa’sında yapılan tablolarda rastlanmaktadır:

-Reklam-
18. Yüzyıl Avrupa'sında ve Günümüzde Transparan Kıyafetler
18. Yüzyıl Avrupa’sında ve Günümüzde Transparan Kıyafetler

Günümüzde hem üst giyim, hem alt giyim hem de aynı anda hem üst hem alt giyim için çeşitli transparan kıyafet modelleri mevcuttur. Ayrıca hareket edildiğinde bacakların görünmesini sağlayan kesilmiş etek şeklinde de yarı transparan kıyafet modelleri de mevcuttur. Yani aklınıza sadece uçuk kaçık, aşırı açık seçik modeller gelmesin.

💡 Profesyonel İpucu: Transparan giysiler giymesi iddialı kıyafetler olduğu için alışverişte size en uygun modeli ararken içinde bulunduğunuz toplumun sosyolojik şartlarını da gözetmeniz gerekir. Bu konuda başarının sırrı; toplum nezdinde dekolte vermek ile tehşircilik arasındaki ince çizgiyi tutturmaktır. Aksi taktirde komik veyahut ilginç bir duruma düşebilirsiniz.

Aşırı Açık Olmayan Transparan Kıyafet Modelleri
Aşırı Açık Olmayan Transparan Kıyafet Modelleri

Technogezgin.com Bilgi
Transparan nedir, transparan kıyafet modelleri nelerdir” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

-Reklam-

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı