-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Moda ve Kişisel Bakım

Kilolular ve Zayıflar için Giyim Hileleri

-Reklam-

Zayıf olmaktan şikayet edenleri alalım içeri. Bugün konumuz zayıflar için giyim hileleri. Giyim hileleri konusuna devam ediyoruz! Buyurun efendim, hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yazılan öneriler kadın erkek falan fark etmez, her yaşa, her cinsiyete, her kesimden insana uygundur.

Doğrusu bunu araştırıp derlemesi öbürüne göre sahiden zor oldu ama değdi buyurun… Lafı uzatmadan başlıyorum, adım adım çıtayı arttıracağız. Olayın özü geçen sefer belirttiğimiz gibi şu:

-Reklam-

“Uzun/kısa boylu, zayıf/kilolu/fit bir görünüm oluşturmak tamamen oranlarla alakalıdır. Bizler görünüş ve giyim hilelerini kullanarak optik bir yanılsama oluşturacağız. Vücudumuzu daha iri, boyumuzu daha kısa göstereceğiz. “


Ayrıca şayet kilolu iseniz de yine yazılanların tam tersini uygulayarak ideal görüntüye kavuşabilir ve şu tarz troll fotolara maruz kalmaktan kurtulabilirsiniz:

Eğer Fazla Kilolarınızdan Şikayetçi İseniz Zayıflar İçin Giyim Hilesi Olarak Yazan Şeylerin Zıtlarını Uygulayabilirsiniz
Eğer Fazla Kilolarınızdan Şikayetçi İseniz Zayıflar İçin Giyim Hilesi Olarak Yazan Şeylerin Zıtlarını Uygulayabilirsiniz

Kilolular ve Zayıflar İçin Profesyonel Hileler

1- Zayıflar için Saç Modelleri

Yine tepeden başlayıp aşağıya doğru inelim. Düşünün şimdi, saçlarını rampa yapan bir insan mı uzun görünür yoksa saçlarını 3 numara kestiren bir insan mı? Tabii ki de 3 rampa yapan uzun görünür. 2-3 cm artı demektir. Yapacaklarımız:

-Reklam-

-Kısa saç tercihi veyahut
-Uzun saç tercihinde iddialı iseniz topuz yapmadan yanlara salmak vb.

Bunun sebebine gelelim. Fit görünmek adına boydan kısmamız ve böylelikle vücudu bir tık iri göstermemiz gerekir. Bunun için saçlarınızın size ekstra boy katmaması gerekir.

Zayıflar için saç modelleri
Zayıflar için saç modelleri

2- Çeşitli Renklerde Giyinin

 • Kısa boylular için olan rehberde “Ayakkabılarınızın, çoraplarınızın ve pantolonunuzun aynı renklerde ve tonlarda seçilmiş olması bacak boyunuzu uzun gösterecek diğer bir giyim hilesidir.” demişiz. Bu maddeyi zayıflar için olan rehbere uyarlayıp bir örnek verecek olursak; siyah pantolonun altına beyaz ayakkabı giymek boyunuzu sabit gösterecektir. (not: malumunuz, siyah ayakkabı içine beyaz çorap giyilmesini herkes itici buluyor :D)
 • Alt ve üst takımda renkler farklı olsun. Bunu yaparsanız dikkati dağıtır, vücudunuzu bölersiniz ve bu da sizi daha kısa gösterir. Tek renk giyerseniz bölünmemiş tam bir görüntü elde edersiniz. Bunun için çeşitli renklerde giyinin.
Başka bir yazıdan alıntıladım, siz soldakini yapın
Başka bir yazıdan alıntıladım, siz soldakini yapın
 • Renk uyumlarını iyi bilmeniz gerekir bunun için. Beyaz gömlek, siyah pantolon gibi. Siyah tişört + siyah pantolon yapmayın iyice zayıf görünürsünüz. Bunun sebebini merak edenlere kısaca şöyle diyeyim; beyaz gelen ışığın çoğunu yansıtır, siyah renk gelen ışığı emer. Bu da gözde bir optik yanılsama oluşturur. (İşte burada işe yarıyor ne işe yarar dediğimiz lise fizik müfredatı mesela :D)
 • Zayıfız neden boya taktık demeyin; bir kalem 10 cm iken mi 5 cm iken mi hoş görünür? 5 cm iken çünkü çivi gibi görünmez. En-boy oranı 1’e yaklaşır çünkü. Biz zayıfken bir de uzun görünmeye çalışırsak “Bay(an) kürdan” oluruz. :D
Zayıflar için giyim hileleri
Zayıflar için giyim hileleri

3- Tişört ve Gömlek Seçimi

Bol tişört ve gömlekler seçin. Ama 2 beden bol değil tabi, hafif dökümlü modeller. Sebep mi? Bir önceki çivi örneği ile aynı mantık. Hem rahatlar, hem 30unuzda çoğu insan gibi varis tarzı hastalıklar yaşamayacaksınız, hem de sizi TAM DA İSTEDİĞİMİZ GİBİ DAHA GENİŞ VE KISA GÖSTERECEKLER!

V yaka görür görmez uçarak kaçın! Neden mi? V yaka giyince boynundan aşağıda tenin görünüyor ve bu sebeple uzun görünme oranın artıyor. Bunun yerine zayıflar için ideal olan “bisiklet yaka” ve “boğazlı modelleri” tercih edebilirsiniz.

-Reklam-

Zayıflar için tişört seçimi
Zayıflar için tişört seçimi

Sade modeller seçmeyin, hafiften yaratıcı olması iyidir. Mesela erkek spor gömleklerinin bazılarının kollarında yamalar olur, bunlar dikkati vücutta başka yerlere dağıtır ki istediğimiz de bu zaten. Bu tarz şeylerle giyim hileleri yapmak çok kolaydır zaten. Veya baskılı tişörtler de aynı işi görür dostlar!

Klasik modeller seçmeyin, daha değişik olması daha iyidir.

4- Zayıflar için Enine Çizgili Kıyafetler

Öbür yazıdaki ifadeyi kopyalıyorum: “Boyuna çizgili kıyafetler nasıl ince ve uzun gösteriyorsa, enine çizgili kıyafetler de sizi enden geniş gösterir. Bu bilgi alışverişe giderken aklınızın bir köşesinde bulunsun. Enine çizgili parçalar edinin. “Zayıflar için Giyim Hileleri” diye Google’ye arattığınızda mutlaka bu maddeyi göreceksiniz zaten.

Farka Dikkat Boyutlar Aynı ama Algısal Olarak Etkiliyor
Farka Dikkat Boyutlar Aynı ama Algısal Olarak Etkiliyor

5- Zayıflar için Detaylı Pantolon / Elbise Hileleri

a) Düşük Belli Pantolon Seçin: Düşük belli kıyafetler bacakları daha kısa gösterir. Bu da tüm vücut daha kısaymış gibi bir algı yaratır. Bunun sebebi ise kalçanızın daha düşük görünmesini sağlamasıdır.

b) Açık Renkli Pantolon Seçin: Camel rengi başta olmak üzere açık renkli pantolonlar sizin bacaklarınızı büyük gösterir. Camel rengi pantolon pek çok şeyle uyumlu nedense.

-Reklam-

c) Bol Pantolon Seçin: Bol pantolonlar kıvrımlarınızı gizler ve daha kısa gösterir sizi. Sebebi ise optik yanılsamalar.

d) İdeal Pantolon Paçası: Pantolon paçası altta akordiyon gibi de toplanmasın, bilekleri de göstermesin. İki durumda da daha uzun görüneceksiniz çünkü. İdeal boyda olsun. (topuğuzdan 2 parmak yukarısı)

İdeal pantolon paçası boyu
İdeal pantolon paçası boyu

e) Pantolon Cepleri: Bunu yazıp yazmamakta tereddüt etsem de, büyük cep ayrıntıları olan pantolonlardan kaçınmalısınız. Büyük arka cepler, dikkat çekici düğmeler, fermuarlar ve baskılar, kalçayı daha büyük gösterir. Yani bunları yapmayın! Giyim hileleri hep bunlar!

f) Kalın Kemerler: Madde 7’de sebebini açıkladım.

g) Elbise Seçimi: Daha bol, dökümlü modeller tercih edebilirsiniz. (Beyler, biz de bunu ceket tercihine uyarlıyoruz işte.)

Zayıflar için stil önerileri
Zayıflar için stil önerileri

6- Zayıflar için Aksesuar Seçimi

 • Uzun boylusun ve zayıfsın; kıyafetleriniz bolsa aksesuarlarınız hafif büyük olabilir.Kendinizi ne kadar iri gösterseniz o kadar iyi. Çokta abartıp yürüyen aksesuar olmayın da…
 • Kalın kemerler de aynı mantık, yer kaplar ve sizi iri gösterir. Dikkati vücudun diğer noktalarına kaydırır.
 • Yine öbür yazıdan ortak bir kural daha alıntılayalım: “Kemer demişken bir bilgi daha vereyim; saat, varsa gözlük, ayakkabı ve kemerin renklerinin aynı olması sizi ileriye taşır. Hele hele bunları bilen ve dikkat eden birisinin gözünde +10 puan dostlar.“ Bunlar zayıflar için, uzunlar için, kısalar için vs. fark etmeyen ortak kurallardandır.
Zayıflar için giyim hileleri
Zayıflar için giyim hileleri
 • Kızlar bu madde size; aksesuar olarak uzun eşarplar, aşağı doğru uzanan kolye ve küpeleri asla tercih etmemelisiniz! Bu dediklerimin ortak noktası aşağı yukarı doğru uzanıp görsel algı oluşturmasıdır.

7- Ceket ve Hırka Seçimi

Zayıflar için ceket ve hırka seçimi… Hafif daha uzun ceketler seçin ki daha fit ve uzun görünün. Tabi ceketiniz, ceketinizin içerisindeki kıyafetinizle farklı renkte olmalıdır.

Hırka veya ceketinizde öndeki düğmelerinizin kapalı olması sizi uzun ve zayıf gösterir. Bu sebeple düğmelerinizi açık tutmanız hayırlı. BENCE BU KADAR KASINTI OLMAMAK DAHA HAYIRLI AMA “GİYİM HİLELERİ”Nİ DE KULLANIN!

-Reklam-

Bu Yazıda Yazanların Tersini Uygulayarak Siz de İri Tüylerinizden Kurtulabilirsiniz
Bu Yazıda Yazanların Tersini Uygulayarak Siz de İri Tüylerinizden Kurtulabilirsiniz

8- Zayıflar için Ayakkabı ve Bot Seçimi

 1. Topuklu ayakkabılardan leopardan kaçan yaban eşeği gibi kaçın ve tabanı ince ayakkabı kullanın.
 2. Ayrıca yuvarlak burunlu ayakkabılar kullanın ki uzun görünmeyesiniz.
 3. Klasik tarz ayakkabılar giyiyorsanız sivri burunlular yerine yuvarlak burunlu modelleri kullanın SAĞLIKLI BU MODELLER HEM!
 4. Kışın bot alırken göze batmayacak kadar çokta uzun olmayan botlar tercih edin!

9- Ufak ama Can Kurtaran Notlar

Not 1: Hem yazın hem de kışın giyebileceğiniz şortlar diğer bir kurtarıcınızdır. Üstteki maddelerden ideal modeldeki uzunluğu ve genişliği çıkarabilirsiniz zaten.

Kısa boylular için öneriler

Not-2: Kıyafetleriniz üzerinde boyunuza uyacak şekilde tadilat yaptırtmaktan çekinmeyin. Paça boyunu veya gömlek-tişört kol uzunluğu kısalttırmak gibi değişiklikler doğru uyumu sağlamada fark yaratır. Elinizdeki kıyafetlerde giyim hileleri yapmanızı sağlayan yegane şey terzidir. TERZİ DOSTUNUZ OLSUN! Eski meslek deyip geçmeyin. Kısa boylular için giyim tekniklerini kullanarak oldukça uzun boylu görünebilirsiniz.

Not 3: Kadınlar için özel olarak hazırlanmış daha ileri düzey şeyler var araştırırsanız bulabilirsiniz İnternet’te. Tonla kaynak var zira.

-Reklam-

Not 4: İşin uzmanlarından yardım alınmanızı özellikle tavsiye ederim. Uzman demişken, çevrenizde bu işlerden anlayan bir tanıdığınız ille ki vardır. Unutmayın, güzel ve doğru bir giyim bir çok konuda size artı puanlar getirecektir.

Özet: Kilolular ve Zayıflar İçin Giyim Hileleri

Videolu Anlatım (Alıntı)

Videoları her ne kadar izlemeden paylaşsam da faydalı olduğuna şüphem yok.

“Zayıflar için giyim hileleri yazımıza ait sormak istediklerini, eklemek istediklerinizi, yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyleri yorumlarda belirtebilirsiniz.”

Benzer Konulu Bir Yazı: Kısa Boylular için Giyim Hileleri

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı