-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Moda ve Kişisel Bakım

Evde Kolay ve Doğal Epilasyon Nasıl Yapılır?

-Reklam-

Evde epilasyon bir çok insanın ortak sıkıntılarından birisi olan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Eğer sizler de mi çeşitli işe yaramayan uygulamalara para yatırmaktan bıktıysanız bu yazı dertlerinize ilaç gibi gelecek. Bu yazıda limon tuz kürü ile uygulaması kolay ve doğal epilasyon yönteminden bahsedeceğiz. Bu yöntem;

✅ Herhangi bir teknolojik alet gerektirmemesi
✅ Uygulamasının kolay olması
✅ Tamamen doğal yöntemler ile uygulanması
✅ Düşük maliyetli olması sebebiyle ideal bir yöntemdir. Gelin bu yazıda bu yöntemi ve uygulamasını enine boyuna ele alalım.

-Reklam-
Epilasyon Seanslarına Servetler Yatırmaktan Bıktıysanız Doğru Adrestesiniz
Epilasyon Seanslarına Servetler Yatırmaktan Bıktıysanız Doğru Adrestesiniz

Evde Epilasyon Rehberi [Doğal ve Kolay]

1- Gerekli Malzemeler Listesi

— Kendi sıktığınız taze limon suyu
— Tuz
— Ağda veya epilatör
— Nemlendirici krem (Zorunlu değil ama olsa iyi olur)

Limon suyu olarak tabir edilen hazır sıvı karışımları satın almak yerine kendi sıktığınız limon suyunu kullanmalısınız. Buna ek olarak şekerli ağda yerine sir ağda kullanmak bu uygulamanın etkisini arttırır. Ayrıca kaya tuzu kullanmak sağlığınız için daha isabetli bir seçim olacaktır.
(Ayrıca Bakınız: Kaya Tuzu Nedir? Faydaları Nelerdir?)

Evde Epilasyon İçin Gereken Temel Malzemeler: Limon ve Tuz
Evde Epilasyon İçin Gereken Temel Malzemeler: Limon ve Tuz

2- Limon Tuz Kürü Uygulamasının Faydaları

▶️ Alet kullanmadan uygulaması kolay bir şekilde, maksimum verim, minimum vakit kaybı, minimum enerji ve minimum masrafla evde doğal epilasyon yapmış oluyorsunuz.

-Reklam-

▶️ Yani bu uygulama ile istenmeyen tüyleriniz git gide daha seyrek ve daha ince hale gelecek. Üstelik kıl kökleriniz yanıp zamanla etkisiz hale geleceği için adım adım kalıcı çözüm sağlar.

▶️ Evde uygulaması kolay epilasyon uygulaması ile peeling etkisi görecek ve bunun sonucunda cildiniz daha pürüzsüz hale gelecek. Üstelik bu sayede ciltteki tavuk derisine benzeyen o görüntü de yok olacak. Bunun sebebi ise kıl köklerinizin zamanla küçülecek olmasıdır. Bu da estetik bir görünüm yani iyi bir ilk izlenim oluşturacaktır.
(Ayrıca Bakınız: İlk İzlenim Nedir? Neden Önemlidir?)

Kadın ve Erkek Doğal Epilasyon Sonrası Örnekleri
Kadın ve Erkek Doğal Epilasyon Sonrası Örnekleri

3- Evde Epilasyon: Adım Adım Uygulanışı

.#. Kılların Kökünden Alınması: İlk başta uygulamayı yapacağınız bölge(ler)deki istenmeyen tüyleri kökünden alacak bir yöntem ile alıyorsunuz. Burada istenmeyen tüylerin kökünden alınması önemlidir zira asıl işlemi kıl köklerine uygulayacağız.

💡 Profesyonel İpucu: Bu yöntemin en yüksek verimle işe yaraması için kılları yüzeyinden alan tıraş makinesi, jilet, tüy dökücü krem gibi yöntemler yerine kılları kökünden alıp gözenekleri açan ağda, epilasyon makinesi (epilatör) gibi yöntemleri tercih etmelisiniz.

-Reklam-

Eğer ağda deyince aklınıza acı dolu anlar geliyorsa, acısız bir şekilde maksimum verimle ağda yapmanızda yardımcı olacak şu yazıya göz atmanızı öneriyoruz:
(Ayrıca Bakınız: Nasıl Ağda Yapılır? [Acısız Ağda Rehber])

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Çeşitli Yöntemler Mevcuttur
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Çeşitli Yöntemler Mevcuttur

.#. Karışımın Hazırlanması: Daha sonra ise ihtiyacınız olacak kadar limon alıp, onları ikiye bölüp sularını çıkarıp bir kapta topluyorsunuz. Daha sonra limon suyunun içinde çözebileceğiniz kadar tuzu çözün. Bu konuda ölçü tamamen sizin maharetli ellerinize kalmış, sonuçta iki malzeme kullanıyoruz değil mi?

Ayrıca bugün limon pek çok kişisel bakım uygulamasında kullanılıyor bu sebeple gönlünüz rahat olsun. Zaten oldukça faydalı bir bitkidir limon.

.#. Karışımın Uygulanması: Daha sonra ise kökünden aldığınız istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere hazırladığınız bu karışımı 10-15 dakika boyunca ovalayarak sürmek suretiyle uygulayın. Karışım kurudukça tekrar tekrar uygulayın.

Limon tüz kürünü uygularken kıl köklerinde acı ve yanmalar hissedeceksiniz. Fakat merak etmeyin, bu acı ağdanın acısına göre kesinlikle daha azdır.

-Reklam-

Limon Tuz Kürü ile Tüylerde Kurtulma [Doğal Epilasyon]
Limon Tuz Kürü ile Tüylerde Kurtulma [Doğal Epilasyon]

Bu acı uygulamanın işe yaradığının yani kıl köklerin yanmak suretiyle zayıfladığının bir işaretidir. Ayrıca bu sayede sonraki ağda ve doğal epilasyon seanslarında daha az acı çekeceksiniz.

Bu uygulamanın ardından ilgili bölgelere bir iki saat su değdirmeden karışımın etkisinin devam etmesini beklemek hayati öneme sahip. İşte bu noktada sabırlı olun, zira neredeyse hiçbir yanma çekmeyeceksiniz.

.#. Temizlenme Aşaması: Ardından duş alıp güzelce temizlenmiş olduğunuza da emin olun. Sırf bu sebepten ötürü cildinizin iyice tahriş olmasını veya alerji olmanızı hiçbirimiz istemeyiz.

.#. Nemlendirici Krem Uygulaması: Duştan sonra bir kaç saat gözeneklerin kapanmasını bekleyip en son olarak da nemlendirici krem uygulayarak cildinizi iyice rahatlatabilirsiniz.

Limon Tuz Kürü ile Tüylerden Kurtulma Yöntemi [Rehber]
Limon Tuz Kürü ile Tüylerden Kurtulma Yöntemi [Rehber]

4- Evde Doğal Epilasyon: Etki Gösterme Süresi

Gördüğünüz üzere limon tuz kürü yöntemi evde doğal epilasyon konusunda uygulaması çok basit ve oldukça ekonomik bir yöntem. Bir süre sonra kendinizde fark edeceksiniz ki tüyleriniz daha seyrek hale gelecek ve incelecek.

Hatta bir kaç tekrar sonrasında yani bir kaç ay içerisinde istenmeyen tüylerden ciddi manada kurtulmamak elde değil. İnternet ortamında araştırma yaptığınızda yine ilk kullanımdan itibaren ciddi anlamda etkisini görenler hayli fazla olduğunu görebilirsiniz.

İlk kullanımdan itibaren kılların çıkış süresinde uzama olduğunu göreceksiniz. İleri ki uygulamalardan itibaren de kalıcı epilasyon olduğuna şahit olacaksınız. Fakat süreler kişinin yapısına, hormonal dengeleri gibi özelliklerine bağlıdır.

-Reklam-

Evde Doğal ve Kolay Epilasyon Yöntemi Bir Kaç Seansa Kadar Kalıcı Sonuç Verir
Evde Doğal ve Kolay Epilasyon Yöntemi Bir Kaç Seansa Kadar Kalıcı Sonuç Verir

Bir kaç deneme sonrasında istenmeyen tüylerin kökten bitme noktasına geldiğini söyleyenler de mevcut. Ama tabi %100 başarı garantisi diye bir şeyi kimse size veremez. O sebeple evde epilasyon yöntemini denedikten sonra sizin de görüşlerinizi yorumlarda belirtmenizi bekleriz.

Evde Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Neden limon tuz kürü ile evde doğal epilasyon yöntemini denemeliyim? Bu yöntemin avantajları nelerdir?

✅ Şekerli ağda benzeri kimi uygulamalar gibi istenmeyen tüylerinizi alırken aynı zamanda kıl köklerinizi güçlendirmez. Tam tersine kıl köklerini yakıp etkisiz hale gelmesine yardımcı olur.
✅ Alet kullanmadan uygulaması kolay bir şekilde, maksimum verim, minimum vakit kaybı, minimum enerji ve minimum masrafla evde doğal epilasyon yapmış oluyorsunuz.
✅ Üstelik tüm bunları yaparken aynı zamanda cildinize peeling uygulaması da yapmış oluyorsunuz.
Limon Tuz Kürü ile Doğal Epilasyon Yöntemiyle Kalıcı Estetik Görünüme Kavuşabilirsiniz
Limon Tuz Kürü ile Doğal Epilasyon Yöntemiyle Kalıcı Estetik Görünüme Kavuşabilirsiniz

Soru: Limon tuz kürü ile evde doğal epilasyon yöntemi güvenilir mi? Herhangi bir yan etkisi görülür mü?

Limona veyahut tuza karşı bir alerjiniz yoksa hiçbir olumsuzlukla karşılaşmazsınız. Aynı zamanda çeşitli internet sitelerinde bu yöntemi uygulayıp memnun kalan pek çok insana rastlayabilirsiniz.

Soru: Kaya tuzu yerine marketlerde satılan rafine tuzu kullansak limon tuz kürünün etkisi azalır mı?

Kaya tuzu da marketlerde satılan rafine tuz da aynı işi görecektir. Fakat doğal kaya tuzu rafine tuzuna göre daha sağlıklı olduğu ve insan cildine de çeşitli faydaları olduğu için daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Soru: Limonun suyunu sıkmak yerine marketlerde satılan hazır limon sularını kullansak limon tuz kürünün etkisi azalır mı?

Marketlerde satılan limon sularının içeriklerine baktığınızda genellikle doğal limon yerine limon aromaları ve çeşitli kimyasallar kullanılarak üretildiklerini görebilirsiniz. Bu sebeple doğal limonu alıp onun suyunu sıkmak suretiyle limon tuz kürü hazırlayıp doğal epilasyon yapmanız daha doğru olacaktır.

Technogezgin.com Bilgi
Evde epilasyon: limon tuz kürü” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Reklam-

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

3 Yorum

  1. Bende yeni kulanmaya başladım bu kürü limonu her gün taze mi sıkmamiz gerekiyor dünden kalmış olan kürü kullana bilirmiyiz.

    1. Taze limon ile yapmanız daha etkili ve daha sağlıklı olacaktır. Beklemiş ürünler zamanla elbetteki özelliğini kaybedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı