-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Hobi ve Eğlenceİlginç Bilgiler

Eski Sevgili Neden Mesaj Atar?

-Reklam-

Aylardır konuşmadığım, her şey bitti diyen eski sevgili neden mesaj atar sorusu pek çok forumda, sosyal medya platformunda neredeyse her gün özellikle genç erkekler tarafından cevabı aranan bir sorudur.

Malumunuz, 21. yüzyılda özellikle biz Z kuşağında, özellikle gençlerde kadın erkek ilişkilerinin seyir süreci epeyce değişmiş durumda. Gelin bu meşhur sorunun tüm olası cevaplarını listeleyelim.

-Reklam-

Forum DH: Eski Sevgili Neden Mesaj Atar?

Ünlü bir Türk forumunda bugün adamın birisi bir başlık açıp, şunu yazmış:

6 aydır konuşmadığım kız mesaj atmış: “Ne yapıyorsun” diye. Bende “İyidir sen?” dedim, görüldü yaptı. Şaka gibi yemin ediyorum.

Tabi bir büyüğümüz, açık ara rekor beğeniyi alan efsane bir cevap vermiş:

-Reklam-

Yıllık yedek kontrol sayımı yapmış. Kulübede misin sözleşmeyi feshmi ettin ona bakıyor.

Tam 90’a acımamış

Ve gol, hem de tam doksana çakmış. Ama bir tane daha efsane cevap var ki, onu da paylaşmamak olmaz:

Anlık ego boost almış, bu boostla bir üst seviye boss’a yürümüştür.

Bu iki cevabın yorumunu siz kıymetli okurlarımıza bırakıyoruz, merak edenler için olay yeri şurası.

-Reklam-

Gelin bizler farklı bakış açıları ile eski sevgili neden mesaj atar sorusuna, işin en temeline inerek farklı cevaplar da verelim.

Liste: Eski Sevgili Neden Mesaj Atar?

# Suçluluk duyduğu için,
# Yalnızlık hissini bastırmak için,
# Umduğunu bulamadığı için, (Sizi tercih ettiği kişinin aslında düşündüğü gibi birisi olmadığı için)
# Gösteriş için, (Aşağıda açıkladık)
# Hayatınızda biri olup olmadığını görme, (Kıskançlık)
# Merak (Arkasından ağıtlar yakıp yakmadığınız)
# Art Niyetsiz Tek İhtimal: Sizi geri kazanmak (Çok düşük bir ihtimal tabi)

Biraz da tebessüm :)
Biraz da tebessüm :)

Ama ben özellikle “Gösteriş için” maddesine değinmek istiyorum. Bu durum özellikle genç kızlar arasında bir çeşit statü göstergesi olmaya başladı.

Kimin çevresinde ona gereksiz yere gereksiz ilgi gösterip, yalakalık yapıp onun mabadını kaldıran erkek sayısı daha fazla ise onun statüsü daha fazla oluyor. Ama genelleme YAPMADIĞIMIZI da ayrıca belirtelim.

Arkadaş Kalalım Muhabbeti

Bu durum 21. yüzyılda popüler oldu. Olayın özünü (arkadaş kalma ile sevgili kalmanın farkını) anlamayanlar için şu efsane videoyu buraya bırakalım. İzlerken Türkçe alt yazıyı açmayı unutmayın.

-Reklam-

Neden İnsanların Kafası Karışıyor?

Her gün sosyal platformlarda “Eski sevgili neden mesaj atar” temalı konuların açılıp, bunların ciddi etkileşim alması insanların kafasının karıştığının en somut delilidir.

Eşitlik ve adalet ikilemi, insanların kafasında (aradaki tonlarca biyolojik farka rağmen) kadın erkek aynılığı (her şeye ortalama bir kadın da erkek de aynı tepkiyi verir) şeklinde mantıksız bir algıya yol açtığı için tecrübesiz her insanın kafası karışıyor.

TechnoGezgin.com Soru
Bu konuda şu yazıya göz atmanızı ayrıca öneriyoruz: Eşitlik ve adalet aynı şey midir? (Orijinal Örnekler)

Yoksa İnanmadınız Mı? Bir dedelerimizin, amcalarımızın bizden önceki neslin birbirleri ile iletişimlerine bakın, bir de bizim jenerasyona bakın aradaki farkı çok net bir şekilde görürsünüz. Hatta daha da eskiye gidin, ağzınız açık kalır.

Ağzınızı Açık Bırakacak Bir Haber

Bir Zamanlar En Mutlu Toplum Kimmiş :)
Bir Zamanlar En Mutlu Toplum Kimmiş :)

The Appeal gazetesi, tarihlerden 4 Mayıs 1907. Dönemin zor koşullarına, batmak üzere olan bir ülkeye rağmen dünyanın en mutlu kadınları Türk kadınları imiş.

Bugün ise, 42 ülkede ünlü ELLE dergisi benzer bir araştırma yapmış, kadınlarda dünya mutluluk ortalaması %60 iken Türkiye’deki oran %34.6. (Kaynak: Hürriyet Haber) Nerelerden nerelere…

Bu teknoloji bağımlılığı ile erkeklerin asosyal ve dünyadan bihaber hale gelip ürkek hale gelmesinden midir; kadınların sosyal medya bağımlılığı ile ilgi manyağı olup default (standart) ayarlarının bozulmasından mıdır bilemeyiz.

-Reklam-

Eski Sevgiliniz De Benzer Bir Manzaranın Olup Olmadığına Bakmak İçin Stalk Yapar
Eski Sevgiliniz De Benzer Bir Manzaranın Olup Olmadığına Bakmak İçin Stalk Yapar

Sonuç – Kıssadan Hisse

Ortada şu gerçek apaçık bir şekilde duruyor ki, cinsler arası sosyal ilişkiler her geçen gün daha kötüye gidiyor.

Bunun sonucunda insanlar “eski sevgili neden mesaj atar” gibi küçük şeylere dahi takılıyorlar, yalnızlaşıyorlar, cinsler arası güven azalıyor.

Kim olursak olalım, bizlere düşen durum neyi yapmamızı gerektiriyorsa onu yapmamızdır. Ama her şeyden önce;

-Reklam-

– (Eğer herhangi bir dine mensup iseniz) fıtrata sahip çıkmamız,
– (Ateist ve benzeri iseniz) doğanın size yüklediği misyona sahip çıkmanız ve onu yaşamamız gerekmektedir.

 Troll içerikler, eğlence yazıları, farklı bakış açılarıyla kadın-erkek ilişkileri, gezi ve hobi fikirleri, farklı konular ve değişik sürprizler için “Eğlence Kategorisi” adlı sayfaya göz atmayı unutmayın!

Technogezgin.com Bilgi
Eski sevgili neden mesaj atar” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yazıyı da yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

2 Yorum

  1. yazıların harika mr kaptain, teşekkürler bu güzel fikirler için..
    ben bahsettiğin durumu kadın versiyonu olarak yaşıyorum. üstelik bunu bana yapan erkek, yeni jenerasyonda değil.. taaa X kuşağından.. ortalama her 2-3 ayda bir, durup dururken (uyudun mu?, nasılsın?, napıyorsun? vb) gibi tek kelimelik bir mesaj atar ve cevap alsa da almasa da susar! ben ise 2017 den beri onun bu mesajlarına koca bir ümitle cevap verirken.. nefesimi boşa tükettiğimi farkedince susmayı tercih ettim artık.. çünkü anladım ki geleceği yok.. üstüne sözlerimin de bir hükmü yok… peki gelemeyecekse veya hiç ümit yoksa bir erkek neden böyle yapar? sırf ego için mi? ricam odur ki, kimse böyle bir kötülüğü ümitvar olan taraf için yapmasın! kahrediyorsunuz! içini yakıyorsunuz… başka da bir işe yaramıyor.. ya GELİN adam gibi ya da GELİN.. ÖTESİ YOK.. OLMAMALI.. ÜZMEYİN BU 3 GÜNLÜK DÜNYADA…

    1. Öncelikle çok kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim.
      Kişi bunları yaparak sizin ondan hala hoşlanıp hoşlanmadığınızı test ediyor, sebebini bilemeyiz. Ben olsam sürmeyecek bir şeyi (ki 3 yıl gerçekten gereksiz ötesi fazla bir süre) sürdürmeyi hiç aklımın ucundan bile geçirmezdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı