-Reklam-
Kariyer Önerileri

İnternet Sitesinden Para Kazanma [Rehber]

-Reklam-

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri: İnternet sitesi aracılığıyla, oturduğunuz yerde hobi niyetine yapacağınız bir takım faaliyetler sayesinde ek gelir elde etmenize yarayan çeşitli yöntemlerdir. Bu yazıdaki teknikler her türlü siteden özellikle blogdan para kazanmak için idealdir.

Bu yöntemler siteye giren kullanıcılara dijital reklamlar gösterilerek tıklama başına para kazanmaktan tutun, tanıtım yazısı (bağlantı) satışına ve hatta sponsor bulmaya kadar irili ufaklı pek çok opsiyonu bünyesinde barındırır. Bu yazıda tüm bu yöntemleri detaylı bir şekilde, örneklendirerek anlatacağız. Bu konuda okuduğunuz en detaylı yazı olacak!

-Reklam-

Daha sonra da internet sitesinden para kazanma yöntemlerinin etkili bir şekilde uygulanabilmesi için yapmanız gereken ziyaretçi çekme, site hızlandırma gibi bir takım çalışmaların nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Size en baştan garanti ederim ki, sabredip sonuna kadar okursanız bu yazı okuduğunuz en karlı yazılardan birisi olacak. Ayrıca yazı çeşitli sürprizlerle dolu. Bu sebeple lafı uzatmadan konuya girelim.

Web Sitesi ile Para Kazanma Yöntemleri - Blogdan Para Kazanmak
Web Sitesi ile Para Kazanma Yöntemleri – Blogdan Para Kazanmak

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri

1- Dijital Reklamcılık ile Para Kazanmak

Dijital Reklamcılık: Sosyal medya, çeşitli internet siteleri, çeşitli platformlar, arama motorları gibi dijital mecralarda reklam yayınlanma işlemi sürecine denir. Peki bunun internet sitesinden para kazanmak ile alakası ney?

Belli bir ziyaretçi düzeyine ulaştığınız taktirde; kolaylıkla reklam kodlarını sitenize ekleyerek sitenizden yapılan tıklanma başına para kazanabilirsiniz. Bu işin güzel tarafı sitenizi belli bir noktaya getirdikten sonra oturduğunuz yerden sürekli ek gelir ve nakit akışı sağlayabilmenizdir.

-Reklam-

Google Adsense: Dijital reklamlar konusunda en yaygın, en bilindik ve en büyük sistem Google Adsense’dir. Google Adsense; Google Ads (eski adıyla Adwords) üzerinden reklam verenlerin verdiği reklamlardan, sitenizin konusu ile alakalı olan reklamları sitenizde gösterir. Siz de kullanıcıların yaptıkları tıklama başına internet sitesinden para kazanma işlemini yapmış olursunuz.

Google Ads ile Google Adsense Aynı Şey Değildir
Reklam Verenlerin Google Ads ile Verdikleri Reklamlar Google Adsense Aracılığıyla Sitenizde Gösterilir

Google Ads ve Google Adsense hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için “Google Ads ve Google Adsense Nedir?” konulu içeriğimize göz atabilirsiniz.

Google Adsense ile Para Kazanmak Mümkün Mü: Eğer sabırlı iseniz, evet mümkündür. Tabi böyle deyince akıllarda şu meşhur soru belirmiştir:

-Reklam-

Google Adsense Ne Kadar Kazandırır: Adsense kazancınız değişik faktörlere göre değişmekle beraber, doğru teknikleri uygulayarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu işten geçimini sağlayan ve krallar gibi yaşayan insanların var olduğunu biliyor muydunuz? Mesela bu konuda size şöyle bir örnek verebilirim:

Başarılı Bir Örnek: Google Adsense İle İnternet Sitesinden Para Kazanmak
Başarılı Bir Örnek: Google Adsense İle İnternet Sitesinden Para Kazanmak

Siz de kendi sitenizi şunun gibi güzel bir konuma getirmeyi başarıp, sitenize dijital reklamlar eklediğinizde “Adsense Kazanç Arttırma Yöntemleri” yazımızda uzunca açıkladığımız yöntemleri kullanarak gelirlerinizi ciddi oranlarda arttırabilirsiniz.

2- Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanmak

Tanıtım Yazısı: İnternet sitesinde, bir başka web sitesi ile ilgili tanıtıcı, bilgilendirici, ziyaretçiyi ikna edici ve onları harekete geçirici mesajlar içerecek şekilde hazırlanmış metinlerdir.

-Reklam-

Tanıtım yazıları siteniz üzerinden başka sitelerin ziyaretçi çekmesini, bilinirliğini arttırmasını sağlar. En önemli faydası, yazının içinden o siteye bağlantı (link) çıkıldığı için hedef sitenin arama motorlarından daha çok ziyaretçi çekmesine yardımcı olur. Aslında tanıtım yazısı satarken, bunun faydalarını şu şekilde pazarlayabilirsiniz:

Tanıtım Yazısı Satarak Web Sitenizden Gelir Elde Edebilirsiniz
Tanıtım Yazısı Satarak Web Sitenizden Gelir Elde Edebilirsiniz

Profesyonel Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

~ Tanıtım yazıları en az 300 kelime ve tamamen özgün olacak bir şekilde yazılmalıdır.
~ Makale resim ve videolarla zenginleştirilmelidir.
~ Makalenin içerisinde ve resimlerin alt açıklamalarında hedef anahtar kelimeler geçirilmelidir.
~ Hizmeti satın alan siteye, yazının içerisinden link çıkışı yapılmalıdır.
~ Tek teferruatlı kısım, bağlantı çıkışının gerek Google algoritmasına uyumlu olması, gerek de sitenizin değer kaybetmemesi için şu örnekteki gibi “rel=sponsored” etiketi ile yapılması gerektiğidir:

<a href=“https://www.technogezgin.com/” rel=“sponsored”>Techno Gezgin</a>
Tanıtım Yazısı Satmak Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır
Tanıtım Yazısı Satmak Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır

Süre: Tanıtım yazısının sitede kalma süresi en başta yapılan anlaşma ile belirlenir. Genellikle bu süre 6 ay veya 1 sene olur.

Satış Miktarı: Fazla sayıda tanıtım yazısı satarak internet sitesinden para kazanmak size faydadan çok zarar verecektir. Bu sebeple ideal satış miktarı ayda ortalama 1-2 tanıtım yazısı satmak olacaktır.

-Reklam-

Satış Platformu: Gerek yerli, gerek yabancı webmaster tayfasının (yani bu işle uğraşan insanların) toplandığı dev platform ve sosyal medya grupları mevcuttur. Buralardan rahatlıkla satış yapabilirsiniz.

Tanıtım yazıları ve bu işlem hakkında daha detaylı bilgiyi “Site Dışı SEO Nedir? Nasıl Yapılır?” adlı yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Satmak Blogdan Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır
Tanıtım Yazısı Satmak Blogdan Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır

3- Satış Ortaklığı ile Web Sitesinden Para Kazanmak

Satış Ortaklığı: Bir işletmenin, kendine bağlı kuruluşun kendi pazarlama çabalarının getirdiği her ziyaretçi veya müşteri için ödüllendirildiği, performansa dayalı bir pazarlama türüdür.

-Reklam-

.#. Satış ortaklığı, doğru bir strateji ile birlikte uygulandığında en çok para kazandıran yöntemdir.

.#. Hedeflediğiniz konularda oldukça başarılı ve hatta kişiyi etkisi altına alan içerikler üretir ve bunları arama motorlarında ilk sıralara sokmayı başarırsanız her gün oturduğunuz yerden düzenli ziyaretçi çekmeye başlamış olacaksınız. Bu da web sitenizin bu konuda çok güzel bir pazara dönüşmüş olacağı anlamına gelir.

Örnek: İnternet siteleri ile alakalı özgün ve başarılı bir siteniz olduğunu farz edelim. Mesela “Site Hızlandırma” konulu oldukça başarılı bir içerik üretip, içerikte sunuculardan bahsederken (önceden anlaştığınız) özel bir sunucu firmasını övüp, onun müşteri çekmesini sağlayabilirsiniz.

.#. Satış ortağı olacağınız yerler tamamen ürettiğiniz içeriklerin konusuna bağlıdır. Müşteri başına siz de payınızı alarak, oturduğunuz yerden web sitesinden para kazanma stratejinizi başarıyla sürdürebilirsiniz.

-Reklam-

Satış Ortaklığı ile İnternet Sitesinden Para Kazanmak
Satış Ortaklığı ile İnternet Sitesinden Para Kazanmak

.#. Dijital reklamlar ile tıklama başına kazandığınız para kuruşlar veya şanslı gününüzde iseniz liralarla ile ifade edilirken, satış ortaklığı yönteminde bu rakam onlarca kat daha fazladır. Hele hele yüksek aranma hacmine sahip bir konuda, başarılı bir stratejiyle satış ortaklığı yapmayı başarırsanız çok çok daha fazla gelir elde edersiniz.

.#. Satış ortaklığı ile blogdan para kazanma yönteminde aslolan ziyaretçi sayısı (niceliği) değil, ziyaretçinin niteliğidir. Çünkü satış ortaklığı ile hedef kitlenizin sayısı azda olsa, satış başına yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Hedef kitle genelde sayıca az da olsa, para kazandırma potansiyeli yüksek olan kitledir. Bu sebeple nitelikli ziyaretçiyi başarılı bir pazarlama (reklam) stratejisi ile harekete geçirmek suretiyle hedef yerde alışveriş yapmaya sevk etmek esastır.

Satış Ortaklığı Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır
Satış Ortaklığı Web Sitesinden Para Kazanma Yöntemleri Arasındadır

4- İçerik Pazarlama ile İnternet Sitesinden Para Kazanmak

İçerik Pazarlama: Hedeflenen kitleye ulaşmak ve bu kitlenin dikkatini çekmek için değerli, ilgili ve istikrarlı içerik oluşturma ve dağıtma yaklaşımı şeklindeki pazarlama tekniğidir. Bu teknikte size gerekenler;

~ Belli bir konuda yüksek ziyaretçi profili
~ Sadık bir kitle (Bir nevi fenomen olmanız gerekir)
~ Pazarlanabilecek bir ürün

-Reklam-

Hani sosyal medyada fenomenler ara sıra kişisel bakım ürünlerini marka gibi kimi detayları vererek tanıtırlar. İnsanlar da bu tarz ünlülere deliler gibi özendikleri için bu ürünleri sağlıklı mı, pahallı mı, yan etkisi var mı diye hiç düşünmeden alırlar. İşte bu içerik pazarlamadır.

Siz de bunu kendi sitenizde yapabilirsiniz. Fakat sitenizin belli bir konuya yoğunlaşıp, adeta o konuda insanların düzenli olarak uğradıkları bir mecraya dönüşmesi gerekiyor. Bu da zaman ve emek isteyen bir süreçtir. Mesela;

İçerik Pazarlama ile Web Sitesinden Para Kazanmak Mümkündür
İçerik Pazarlama ile Web Sitesinden Para Kazanmak Mümkündür

Burada satın almaya hazır durumdaki %2’lik kesim bir standarttır. Kitle üzerindeki etkiniz arttıkça bu oran da, yani gelirleriniz de artar. Bu sebeple içerik pazarlaması yüksek kaliteli içeriği hedef müşteriyi eğitmek, ilgisini çekmek ve elde etmek için kullanan bir pazarlama tekniğidir diyebiliriz.

.#. İçerik pazarlama metodu ile, tek bir pazarlama ile yüzlerce lira kazanabilirsiniz. Bir gün gerçekten herhangi bir sektörün devi (fenomeni, idolü, özenilen kişisi) haline gelirseniz tek bir tanıtım ile binlerce lira kazanabilirsiniz.

-Reklam-

5- Hizmet Satışı (Mentorluk) ile Para Kazanmak

Mentorluk: Daha deneyimli veya daha bilgili bir kişinin daha az deneyimli veya daha az bilgili bir kişiye rehberlik ettiği ve ona yardımcı olduğu bir ilişki çeşididir.

.#. Mentorluk daha hoş bir ifade ile kendi yeteneklerinizi ve birikiminizi pazarlamanız, uzmanlığınızı paraya dönüştürmeniz olarak ifade edilebilir.

Mesela konumuz internet sitesinden para kazanma yöntemleri olduğu için internet siteleri üzerine çok yönlü bir siteniz olduğunu farz edelim. Sitenizde belli konular üzerine çok kaliteli içerikler üreterek bu konularda çok güzel bilgi birikiminiz olduğunu gösteriyorsunuz. Daha sonra yazdığınız konularla ilgili hizmet satışına başlıyorsunuz. Mesela bu konuda şu tarz gerçek bir örnek verebilirim:

Hizmet Satışı ile Blogdan Para Kazanmak
Hizmet Satışı ile Blogdan Para Kazanmak

Hizmeti yazılarda öğretiyoruz, millet neden satın alsın ki diye düşünmeyin. Çoğu kişi emin olun ki yazılanları uygulayamayacak. Hele hele gerçekten detaylıca anlattı iseniz kafaları daha da karışacak. Çoğu kişi daha üniversite sınavındaki basit Türkçe paragraflarını anlayamıyor, teknik şeyleri nasıl anlayacak?

-Reklam-

.#. Hizmet satışı; bir konuda kendi birikimlerinizi aktardığınız kitap, elektronik kitap, ücretli makaleler ile elektronik ders vermeyi ve hatta kendi yaptığınız programları satmanıza kadar çok geniş bir skalayı kapsar. Önemli olan şey kendi uzmanlık alanınızda hizmet satarak internet sitesinden para kazanmak işlemini gerçekleştirmenizdir.

.#. Elektronik Ticaret Sitesi Açmak: Elektronik ticaret sitesi kurarak para kazanmak mümkündür. Bu tarz sitelerde aklınıza gelebilecek her türlü satabilirsiniz. İnternetten alışveriş yaptığımız siteler bu tarz sitelerdir. Eğer kafanızda bu tarz bir proje varsa onları örnek alabilirsiniz.

6- Web Sitesinden Para Kazanmak İçin Diğer Yöntemler

Bağış Almak: Oldukça başarılı içerikler üreten ve güzel vaadlerde bulunan siteler ciddi şekilde bağışlar alabilirler.

Örnek: Kadın erkek ilişkileri hakkında internetteki çoğu sitenin çöp içeriklerine göre oldukça farklı içerikler üreten bir site 1 sene içerisinde aldığı bağışlarla 10-15 tane +1000 kelimelik yabancı makale çevirtti ki bu da çok ciddi bir maliyetin ortadan kaldırılması demektir.

Bağışlar ile İnternet Sitesinden Para Kazanmak Mümkündür
Bağışlar ile İnternet Sitesinden Para Kazanmak Mümkündür

Siteyi Satmak: Sıkıldığınız veya ekonomik olarak çok zora düştüğünüz taktirde sitenin kendisini satabilirsiniz. Sitedeki içerik sayısı, içerik kalitesi, günlük ziyaretçi sayısı, ücretli tema / eklenti olup olmaması gibi faktörler sitenizin maddi değerini arttıran faktörler arasındadır.

Reklam Alanı Kiralamak: Sitenizde belirlediğiniz alanları belirli bir ücret karşılığında kiralayarak ile blogdan para kazanmak mümkündür.

-Reklam-

Reklam Alanı

E-Posta Pazarlaması: Elektronik posta listesi oluşturup insanları ürettiğiniz yeni içeriklerden haberdar ederek sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmelerini sağlamak suretiyle para kazanabilirsiniz.

Bağlantı Tıklamaları: Bağlantılara tıklayınca kişiyi ortalama 5 saniye bekletip reklam gösteren yönlendirme sitelerini bilirsiniz. İşte siz de sitenizdeki bağlantılara bu tarz yönlendirmeler koyarak para kazanabilirsiniz. Bu yöntemi özellikle uygulama indirme siteleri için idealdir.

Diğer Yöntemler: E-TİCARET SİTESİ ve SİTE YAPMAK ve şunun gibi yaratıcı şeyler:

Özgün Yöntemler İle İnternet Sitesinden Para Kazanma Örneği
Özgün Yöntemler İle İnternet Sitesinden Para Kazanma Örneği

Web Sitesinden Para Kazanma İçin Yapmanız Gerekenler

Eminim ki yöntem sayısının fazlalığı ve yöntemlerin bizzat kendileri okudukça hoşunuza gitmiştir. Fakat bu konuda tüm samimiyetimle dürüst bir şekilde sizi bir konuda uyarmam gerekiyor;

Sitenizin başarılı bir konuma gelmesini istiyorsanız, blogdan para kazanmak veyahut ciddi gelirler elde etmek istiyorsanız uygulamanız gereken en temel ve birinci kural bu işi sabır ve kararlılıkla sürdürmek olacaktır. Ayrıca işleri şu örnekteki gibi zorlaştırmayınız:

Wordpress Kullanarak Kolaylıkla İnternet Sitesi Kurabilirsiniz
Wordpress Kullanarak Kolaylıkla İnternet Sitesi Kurabilirsiniz

Bu işte başarıya ulaşmanın sırrı bıkmadan, usanmadan, ilk günkü heves ve şevkini koruyarak düzenli bir şekilde çalışmalara devam etmekten geçer. Eğer sabırsız biri iseniz bu işe kesinlikle kalkışmayınız!

-Reklam-

Eğer yazının burasına kadar gelip, kafanızdaki soru işaretlerinden kurtuldu ve yola devam etme kararı aldıysanız yapmanız gereken ilk şey içerik üreteceğiniz kategori(ler) belirlemek olmalıdır.

Kendi kişisel web sitenizi kurup gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, yapmanız gereken şey siteye ziyaretçi çekmektir. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız gelin devam edelim.

Şayet Sabırlı Olamayacaksanız, Bu İşe Hobi Gözüyle Bakamayacaksanız Bu İşe Girişip Vaktinizi ve Emeğinizi Heba Etmeyiniz
Şayet Sabırlı Olamayacaksanız, Bu İşe Hobi Gözüyle Bakamayacaksanız Bu İşe Girişip Vaktinizi ve Emeğinizi Heba Etmeyiniz

Web Sitesine Nasıl Ziyaretçi Çekilir?

A- Gerekli Olan Alt Yapı

. . Kaliteli ve Özgün İçerikler: İnsanları okumaya itecek, kendinden bahsettirecek, her köşesinden adeta kalite ve özen fışkıran içerikler üretmelisiniz.

. . Güçlü Bir Alt Yapı: Sitenizin sağlam bir alt yapısı olmalıdır. Güvenlik amaçlı tedbirler araştırılıp süratle uygulanmalıdır. Ayrıca site hızlandırma gibi kullanıcı deneyimini önceleyen işlemler yapılmalıdır.
Örnek: Mobify ana sayfasını %1,11 hızlandırarak gelirini yıllık 380.000$ arttırdı. Mesela bu konuda “Google Pagespeed ile Site Hızlandırma” yazısı sizin kurtarıcınız olacaktır.

. . Zaman – Azim – Sabır Üçlüsü: İçerik eklemek, eski içerikleri zenginleştirmek, teknik alt yapıyı optimize etmek, SEO çalışmaları yapmak gibi hayati önemdeki işlemleri ayıracak zamanınız olmalı, bunları sabrederek ve büyük bir azimle yapmalısınız.

Site Hızlandırma [Rehber]

B- Ziyaretçi Kanalları

. . Siteye Gelecek Olan Ziyaretçiler (Trafik): Genel itibariyle web sitenize şu yöntemlerle trafik çekebilirsiniz:
1- Organik: Arama motorlarından gelen ziyaretçilerdir. En sağlıklı, en garanti ve sürekliliği olan ziyaretçi çeşididir.
2- Direkt: Hiçbir aracı olmadan, internet tarayıcısında direkt technogezgin.com tarzında site adınızı yazıp gelen ziyaretçilerdir.
3- Referans: Forumlar gibi farklı sitelerde sizin sitenize verilen bağlantılara tıklayıp gelen ziyaretçilerdir.
4- Sosyal: Sosyal medya platformları aracılığı ile gelen ziyaretçilerdir.

-Reklam-

Bu yöntemler içerisinde sürekliliği olan sadece arama motorlarından gelen ziyaretçilerdir. Zira arama motorlarında düzenli olarak aranan belli kelimelerde, ilk sayfaya çıkmayı başarırsanız sürekli olarak ziyaretçi çekmeye başlarsınız. Ama referans ve sosyal ziyaretçilerde bu durum geçerli değildir. Şimdi akıllarda şu soru belirir:

Çeşitli Kanallar Vasıtasıyla Sitenize Ziyaretçi Çekebilirsiniz
Çeşitli Kanallar Vasıtasıyla Sitenize Ziyaretçi Çekebilirsiniz

Siteye Gelen Organik Hit Nasıl Arttırılır: SEO

➽ Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): İçerik üretimi, konu seçimi, sitenin teknik alt yapısının hazırlanması gibi konularda arama motorlarının bizimle paylaştığı ve bizim de dikkat etmeniz gereken bir takım faktörler vardır.

Eğer bu kriterlere uyarsak daha üst sıralara daha kısa sürede ulaşırız. Bunun anlamı da daha kısa sürede arama motorlarından daha çok ziyaretçi çekmek, yani daha kısa sürede daha çok miktarda internet sitesinden para kazanmak demektir.

Tüm bu çalışmalara SEO denir. Dikkat edilmesi gereken tüm bu faktörlerle ilgili rehber niteliğindeki, bir konuyu çok zor anlayan kişilerin dahi anlayabileceği şekilde hazırlanan “SEO Nedir? Nasıl Yapılır? [Rehber]” yazımızı okumanızı şiddetle öneriyoruz.

➽ Görsel SEO: İçerikler için bahsettiğimiz durumun bir benzeri görseller için de geçerlidir. Sitenize eklediğiniz görsellerle ilgili yapmanız gereken ayarlarla ilgili detaylı bilgiye “Görsel SEO: Resimler İçin SEO” konulu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Görsel SEO ayarları yapmak, sadece normal arama sonuçlarında değil görsel ve video arama sonuçlarında da daha üst sıralarda görünmemizi ve oralardan da sitemize ziyaretçi çekmemizi sağlar.

-Reklam-

SEO Nedir? Nasıl Yapılır? [Rehber]

İnternet Sitesi ile Para Kazanma Yöntemleri: Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Bu işin avantajları nelerdir?

1-Deprem olur, virüs salgını olur, savaş olur, kıtlık olur, kargaşa olur, kaos olur, karantina olur, aklınıza gelebilecek nice felaketler olur ama ülke veya dünya çapında ekonomiyi kökünden bitirecek bir felaket olmadıkça işleriniz kötüye gitmez. İlginçtir, hatta daha iyiye gider.
2- Bir web siteniz olmasının güzel yanı, nasıl kâr edeceğinizi planlarken tamamen özgür olmanızdır.
3- Binlerce kişinin düşüncesini, eylemini yönlendirme gücü, yani etki gücü. Etki gücü de her zaman para eden bir şeydir.

Soru: Bu işin dezavantajları nelerdir?

İlk başlarda sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak oldukça zor olacaktır. Bir çok kişi bu aşamada lanet okuyup tüm emeğini çöpe atar. Dürüst olmak gerekirse piyasada her önüne gelenin site açması sebebiyle rekabet gereğinden fazla arttı ve bu da büyümeyi zorlaştırıyor.

Ayrıca ilk başlarda çok da fazla para kazanamazsınız. Tabi ciddi gelirler elde edecek noktaya gelmek yıllar sürse de, bir takım SEO çalışmaları yapılmasını gerektirse de bunlar sizin elinizdedir.
Web Sitesi ile Para Kazanmak İçin Altın Kuralımız Sabırlı Olmaktır
Web Sitesi ile Para Kazanmak İçin Altın Kuralımız Sabırlı Olmaktır

Soru: Farklı internet sitesinden para kazanma yöntemleri aynı anda uygulanabilir mi?

Elbette farklı yöntemler aynı anda uygulanabilirler. Tabi bunun için önce gerekli kriterleri karşılayacak konuma ulaşmanız gerekmektedir.

Soru: Bu iş için kodlamaya veya teknik bilgiye ihtiyacım var mıdır?

Her ne kadar Wordpress gibi hazır alt yapılarla kodlama bilmeden site kurabiliyor olsanız da, yer yer teknik bilgilere ihtiyacınız olacağı şüphesiz bir gerçektir.

Web sitesi ile para kazanma yöntemleri konulu yazımız sizi kesmediyse ve eğer farklı yöntemler öğrenmek ve bu konuda ufkunuzu genişletmek istiyorsanız “İnternetten Para Kazanma Yöntemleri” konulu yazımıza göz atmanızı şiddetle öneriyoruz.

Technogezgin.com Bilgi
İnternet sitesinden para kazanma yöntemleri” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

-Sponsorlu Bağlantılar-

MrKaptanTR

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı!

Siteye giriş yapabilmek için lütfen reklam engelleyici (Adblocker) uygulamaları devre dışı bırakarak bizi destekleyin.