-Reklam-

         

-Reklam-

-Reklam-

-Reklam-

Bilgisayar MühendisliğiHobi ve Eğlence

Site Satışında Söylenen Meşhur Yalanlar :)

-Reklam-

Satılık internet sitesi arıyorsanız ve piyasadaki çakallar tarafından ayak üstü kazıklanmak istemiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazıda hem sizi güldürecek hem de en uygun fiyata en kaliteli satılık internet sitesini bulmanızı sağlayacağız.

Aslında bu yazıda; size satılık internet sitesi piyasasının kendine has özel dilinin çevirisini yapacağız, yani söylenenlerin altında yatan anlamları nükteli bir eleştiri ile göstereceğiz.

-Reklam-

Meşhur Satılık İnternet Sitesi Yalanları

Alanında En İyi Site, Kaçırmayın! (Maden en iyisi, neden satıyorsun diye sorarlar adama.)
Patlamaya Hazır Site! (Madem öyle, patlatsaydın ya kardeşim :) )
İhtiyaçtan Satılık Gelirli Site! (Eğer o sitenin gerçekten düzgün bir geliri olsaydı, sahibi borç harç bulur ama yine de satmazdı.)
Gelirli Satılık İnternet Sitesi: (Ooo, uygun fiyata satılık site demek, hemen bakalım efendim, aylık sadece 50 liracık gelir ha! Ve bunu görünce içinizden şunu yapmak gelir: )

Bu Tarz Satılık İnternet Sitesi İlanları Görünce İçimizden Gelen
Bu Tarz Satılık İnternet Sitesi İlanları Görünce İçimizden Gelen

Yüksek Gelirli … Sitesi Satışta! (Yüksek gelir mi, bayılırım. Gelir kaynakları neler hocam? Derken son 1 ay boyunca tanıtım yazısı ve reklam alanı satmaktan sitenin çöplüğe döndüğü ve birisine kakalanmak üzere beklediği anlaşılır.)
Aylık Geliri (X) Lira Olan Site (2X) Liradan Satışta! (2 ay bekleseydin sende hocam, 1 ay şansına (X) lira kazandın, diğer aylar bunun yarısını bile göremedin değil mi?)
24 Saatte Satılmazsa Satış İptal! (Yüksek ihtimalle yalan, inanmayın. Amaç sizi satın almanız için gaza getirmek.)
Günlük Hiti … Kadar! (Bir gün forum tanıtımları ve sosyal medya ile dünyanın ziyaretçisini çekip, doğru dürüst organik hit almayan site birisine kitlenmeye çalışılmaktadır.)

Satılık İnternet Siteleri ve Meşhur Ticari Yalanlar
Satılık İnternet Siteleri ve Meşhur Ticari Yalanlar

1 Ayda Parasını Çıkarır! (1 ay sen beklesene o zaman, en azından bu kadar saf yerine koymayın milleti :D)
… Kelimesinde Birinci Sayfadaydı! (Niye düştü reis, ne yaptınız ki? Eskiden öyle olmasının bana ne faydası var?)
Yeni Projeye Başlıyoruz, Para Lazım! (Kafalar mükemmel maşallah, az da olsa oturmuş projeyi yeni proje için terk etmek…)
Birbirinden Güzel Satılık İnternet Siteleri! (Birden fazla site ile profesyonel izlenimi verilmiş, oysa sitelere baksan beş para etmez.)
2. Sıraya Geldik, 1. Sıraya Çıkmaya Az Kaldı! (Bahsettiği kelime aslında uzun kuyruklu ve ziyaretçi getirmeyen bir kelimedir. Bu cümledeki 2. falso ise oturduğumuz yerden 1. sıraya çıkamayacağımız gerçeğidir.)

-Reklam-
SEO ve Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler
SEO ve Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Maalesef ki, benzer yalanları sitenize arama motorlarından düzenli olarak ziyaretçi çekmenizi sağlayan SEO çalışmalarını yapanlar da söylemektedirler. Bu konuda temel düzeyde doğru bilgiye “SEO Nedir? Nasıl Yapılır?” adlı yazımızda ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüzde Kaçmanız Gereken Anahtar Kelimeler

.#. Profesyonel İpucu: Satış ilanında gördüğünüz taktirde, leopardan kaçan ren geyiği gibi oradan kaçmanızı gerektiren anahtar kelimeler şunlardır:

~ Patlamaya hazır site
~ Geleceği parlak site
~ İlgi gerektirmeyen site
~ İlgisizlikten satılık
~ Acil ihtiyaçtan satılık
~ Alanında lider & markalaşmış site
~ Bebeğim gibi baktım, para lazım olmasa satmam
~ Alan adı (domain) parasına site
~ Sayaç, reklam konulmamış site
~ Sektörü bırakıyorum, satılık site
~ Çok masraf yapılmış site

Doğru seçimler yapıp, mantıklı bir şekilde satılık internet sitesi aldıktan sonra nasıl para kazanabiliriz diyorsanız “İnternet Sitesinden Para Kazanma” isimli dev rehberimize göz atabilirsiniz.

-Reklam-

Not: Elbette ticari ahlaka sahip, yukarıda bahsettiğimiz ifadeleri dürüst bir şekilde kullanan satıcılar da var. Fakat bu konuda ince eleyip sık dokumanızda ciddi bir fayda var.

Benzer bir içeriğe de göz atmak isterseniz, yazıda bahsettiğimiz SEO’cu tayfanın benzer yalanlarını öğrenmek adına “Meşhur SEO Yalanları ve SEO Hurafeleri” adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Technogezgin.com Bilgi
Satılık internet sitesi satışı sırasında söylenen yalanlar” konulu yazımız hakkında eklemek istediklerinizi, sorularınızı ve (eğer varsa) yazıdaki yanlışları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bilgi güçtür, paylaştıkça büyür. Bu sebeple bu yazıyı da; yazının altındaki (logolu) paylaşım tuşlarını kullanarak gönül rahatlığı ile paylaşarak bize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı