-Reklam-
         
Kariyer Önerileri

Nasıl Başarılı Olunur? [Başarının Sırrı]

-Reklam-

Nasıl başarılı olunur? Başarının sırrı var mıdır, varsa nedir? Tipsiz, kılıksız(!), kendine bir faydası olmayan(!) o elemanlar başarılı olurken ben neden başarısızım diye hayıflanan arkadaşlarımıza gelsin bu yazı…

Açık sözlü olacağız; kimseyi kırmak, egoist olmak gibi bir amacımızın asla olmadığını en baştan belirtelim. Niye belirttiğimi okurken anlarsınız :)

-Reklam-

Tamam tamam lafı uzatmadan konuya giriş yapıyorum, bu arada aşağıdaki listedeki başlıklardan istediğinizin üzerine tıklayarak direkt olarak orayı okuyabilirsiniz.

Hayatta Nasıl Başarılı Olunur?
Hayatta Nasıl Başarılı Olunur?

Bu Rehberde Neler Var?

Yazılanları kontrollü bir şekilde hayatınıza yansıtırsanız size şunu %90 garanti ederim:

İşte bu rehber sizde tam olarak bu etkiyi yapacak :)
İşte bu rehber sizde tam olarak bu etkiyi yapacak :)

Peki başarının sırrı konulu bu rehberde neler var dersiniz?

-Reklam-

(1) Ezici çoğunluk neden “Nasıl başarılı olunur” veyahut “Başarının sırrı” gibi şeyleri deliler gibi sorgularken, kafayı bu konulara patlatırken nasıl olur da belli başlı insanlar bu çoğunluğun içinden çeşitli alanlarda sivrilmeyi başarırlar? 

(2) İnsanlara neden Google’da, sosyal medyada şurada burada ikide bir motivasyon videoları arama “ihtiyacı” hisseder? Doğru olan şey nedir?

(3) Hedefi olmayan gemiye hiçbir kaptanın yardım edemeyeceği doğru mudur?

Ne demiş atalarımız, evdeki hesap çarşıya uymaz
Ne demiş atalarımız, evdeki hesap çarşıya uymaz

(4) Başarının sırrı sadece çalışmak mıdır? Yoksa bunlar gözümüzün önüne sokulsa da aslında nasıl başarılı olunur sorusunun başka cevapları da var mıdır?

-Reklam-

(5) Çoğunluk neden yanılır? İnsanların oldukları yerlerde kalmalarının ve hatta geriye gitmelerinin sebebi sürü psikolojisi midir? (Çoğunluğun %90 Yanıldığının İspatı İçin Şu Yazıya “Daha Sonra” Bakınız)

(6) Saatlerce plan yapan ama harekete geç(e)meyen insanların sorunları nelerdir?

(7) Motivasyon mu disiplin mi? Motivasyon göz boyama amaçlı önümüze sunulan balon mu, umut tacirliği mi? Bunu diyenler bize adeta Pavlov’un köpeği muamelesi mi uyguluyorlar?

Klasik Koşullanma Örnekleri - Pavlov'un Köpeği Deneyi
Klasik Koşullanma Örnekleri – Pavlov’un Köpeği Deneyi

(8) Açık sözlü bir şekilde toplumdaki yaygın yanlış düşünce kalıplarını eleştireceğiz, hatta daha fazlası ama sürpriz kalsın :)

-Reklam-

(9) Sağlıktan uyuma düzenine, beslenmenize kadar pek çok detay burada…

(10) Ve nice öneriler, nice sürprizler…

Özgürlük ve Başarı Cesaret Gerektirir
Özgürlük ve Başarı Cesaret Gerektirir!

Özet İsteyenlere Nasıl Başarılı Olunur Sorusunun Cevabı

 • Kısa vadelik mutluluklar uğruna geleceğini düşünmeyen hazır yiyici birisi isen,
 • Kısa, orta ve uzun vadelik planlar yapıp o planlara göre çalışmak yerine günümü dolu dolu yaşarım yarın ola hayrola diyorsan,
 • Ne kasacağım olum ya, kaç kere geliyoruz dünyaya. Vur dibine eğlencenin euheheuheuehuee diyorsan,
 • Hem bir halt yapmıyorsan hemde oturduğun yerden onun bunun hayatını kıskanıp kötülüğünü istiyorsan, o şunu başardı ama bak görecen bir işe yaramaz diyorsan,
Başarının Sırrı Nasıl Başarılı Olunur - Rehber
Başarının Sırrı Nasıl Başarılı Olunur – Rehber
 • Tek yaptığın o bu (ailen, devlet, okul, çevre ve benzeri) hakkında şikayet etmek ve bir şeylerin neden olmadığı-olmayacağı hakkında bahaneler bulmaksa, (Anahtar Sözcük: Bahane Bulmak)
 • Canın çok kıymetli ise ve hiç risk alamıyorsan, büyük oynayamıyorsan, kendini hiç üzmeye kıyamıyor isen, çalışmadan yorulmadan rahat yaşama odaklanmış isen…

O zaman üzgünüm ama mutluluğu da, başarıyı da, konforu da hiçbir şeyi hak etmiyorsun demektir. Boş yere nasıl başarılı olunur diye sormana gerek yok, başarının sırrı nedir diye aramana da… Bakın sizinle cuk diye oturan güzel bir söz paylaşayım:


“Yarınlar yorgun kimselerinin değil, bugün rahatlarına kıyabilen kişilerindir.”

-Reklam-


Sad But True
Sad But True (Başarı Hakkında – Sol: İnsanların Ne Düşündüğü / Sağ: Aslında Olan)

Nasıl Başarılı Olunur – Başarının Sırrı

Nasıl başarılı olunur demişken başarıyı tek anlamda düşünmeyin. Bu iş hayatında başarı da olabilir, derslerde başarı da olabilir, sosyal ortamlarda başarıya da kısmen uygulanabilir.

Kendini geliştirdiğiniz alanlara da (spor yapmak, aşçılık, atıcılık, tamirat işleri, hobi ile para kazanmak falan) aklınıza her ne geliyorsa uygulayabilirsiniz. Anlatacaklarımız hayatın temel mihenk taşı gibi zira…

Nasıl başarılı olunur diye birisine sorsanız yüzde doksan ihtimalle çalış başarılı olursun gibi klişe bir cevap alırsınız. Kocaman toz pembe bir yalan. Başarının sırrı hiçbir zaman sadece çalışmaktan ibaret olmadı, olmuyor ve olmayacak!

Başarının Sırrı Nedir - Nasıl Başarılı Olunur Sorusunun Cevabı...
Başarının Sırrı Nedir – Nasıl Başarılı Olunur Sorusunun Cevabı…

Bu işin manevi boyutu var, maddi boyutu var, sosyal boyutu var, var anam var saymayak şimdi. Dünya dizilerde göründüğü gibi tozpembe değil kıymetli dostlar! Gelin madde madde ele alalım:

-Reklam-

1) Başarının Sırrı: Hedef Koymak

Başarılı insanların her şeyden önce bir, hatta bir sürü amaçları vardır. Neden olmasın ki? Veya amacı olmadan niye bir hedefe başkalarının telkini ile yönelsin ki? Bu sebeple arzularımız, tutkularımız oldukça önemlidir.

Hayatta bir amacı olan ve önemlisi o amaç uğrunda gerekli uğraşıyı ortaya koyan insan nasıl başarılı olunur sorusunun cevabının ilk basamağını çözmüş demektir. Gerisinde su akıp yolunu bulacaktır elbette.

Mesela pek çok rehberlikçi veya psikolojik danışman veya kişisel gelişim uzmanı artık her neyse; üniversite sınavına hazırlık döneminde hedeflerinizi yazın asın düzenli görebileceğiniz bir yere derler.

Neden? Bunun da amaçları hatırlayıp o uğurda çalışmaya sevk etmesi ile alakası olabilir mi acaba? Bu sebeple vizyon sahibi olmak önemlidir işte.

-Reklam-

Kimse Bu Basamakları Elleri Ceplerinde Tırmanmıyor
Kimse Bu Basamakları Elleri Ceplerinde Tırmanmıyor

2) Başarının Sırrı: Çoğunluk Doğru Yapar Balonu


“Büyük servet, büyük sanat gibidir. Sürüyü takip ederek değil, sürüden ayrılarak yaratılır.”


Bu söz başarının sırrı konusunda tam duvara asmalık… Nasıl başarılı olur deyince herhalde öneri listesi falan sunmamı beklediniz. Zort, o en son. Olayın %60’ı mental (manevi). Bu sebeple ilk olarak yanlış algıları yıkmamız lazım,

Tek başına şu söz bile yeter ama bunu sizlere ispatlamak isterim. Azınlık bazen yanılır ama çoğunluk her zaman yanılır yazımızda dünyadaki dini inançlara mensup insan sayılarını göstererek her daim çoğunluğun yanıldığını sayılarla kanıtlamıştık. İsterseniz o yazıya YAZI BİTİNCE bakabilirsiniz.

Türkiye'nin En Başarılı Komedyen, Oyuncu, Müzisyen, Karikatürist, Dublör, Senarist, Yapımcı, Yönetmen, Girişimcilerinden Biri Cem Yılmaz İçin Başarının Sırrı
Türkiye’nin En Başarılı Komedyen, Oyuncu, Müzisyen, Karikatürist, Dublör, Senarist, Yapımcı, Yönetmen, Girişimcilerinden Biri Cem Yılmaz İçin Başarının Sırrı

Peki bunun başarının sırrı ile alakası ne diyorsanız şudur: siz ilerledikçe size herkes sizinle poz vermek isteyecek. Sırf size ortak olabilmek adına size önerilerde bulunacaklar :)

-Reklam-

Sorun şu ki dedikleri şeyler tutarlı ve mantıklı olsa kendileri güzel işler başarırlardı. İsteyen olursa yorumlarda daha detaylıca açıklarım, gerekirse uzunca tartışırız.

3) Nasıl Başarılı Olunur? Moral, İstek, Azim…

Moralsiz bir insan nasıl bir işi başarabilsin, nasıl zorlukların üstesinden gelebilsin ki? Kişiyi hayata bağlayan başka insanların ve(ya) amaçlarının olması gerekmez mi?

Nasıl Başarılı Olunur - Başarının Sırrı Nedir
Nasıl Başarılı Olunur – Başarının Sırrı Nedir

Nasıl başarılı olunur sorusunun cevabı %60-70 taş gibi sağlam olarak inşa edilmiş maneviyat üzerine kuruludur.

Düşünsenize bir amacınız yok. Ezici çoğunluktan ne farkınız kalır o zaman? Çoğu insan hayal kurmuyor, başkalarının kendilerine dayattığı hayalleri yaşayıp tatmin olmaya ÇALIŞIYOR! Bakın bu konuda güzel yine tam duvara asmalık bir söz paylaşayım sizinle;


“Başkalarının hayatlarının dublörü olacağınıza ne hayatınızın baş kahramanı olun.”


Sıradan İnsanların Ne Dediğini Çokta Takmayın Yani
Sıradan İnsanların Ne Dediğini Çokta Takmayın Yani

4) Nasıl Başarılı Olunur? Boş Boş Plan Yapmak Yerine İcraata Geçerek

Tamam plansız ilerlemek intihara eş bedeldir. Fakat oturup saatlerce anlamsızca motivasyon videoları izleyip planlar yapmanın veya 7/24 nasıl başarılı olunur diye Google amcada aramanın manası yok.

-Reklam-

Bu konuda ise olayın özü, sahip olmamız gereken felsefe şudur:

Sadece Eleştirmek veya Sadece Plan Yapmak Yerine Harekete Geçerek Başarılı Olabiliriz
Sadece Eleştirmek veya Sadece Plan Yapmak Yerine Harekete Geçerek Başarılı Olabiliriz

“Ömür dediğin üç gündür, dün geçip bitmiştir, yarın ise (ne olacağı) meçhuldür. O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür.”


Bu sözde kastedilen ise şudur; akıllı insanlar vaktini israf etmez:

Hayat Adil Olmayabilir. Peki O Zaman Başarının Sırrı Nedir
Hayat Adil Olmayabilir. Peki O Zaman Başarının Sırrı Nedir
 1. Geçmişin kötü yönlerini düşünerek üzülmez, kıymetli morallerini bozmaz,
 2. Geçmişin iyi yönlerini düşünerek SAHTE BİR ego tatmini yaşamaz.
 3. Veya sürekli geleceğe yönelik plan yapmaz. Hiç mi plan yapmaz? Tabi yapar, planlı ve düzenli olmak önemlidir o ayrı. Ölçüsünce yapar her şeyi.
 4. Saatlerce nasıl başarılı olunur / başarının sırrı nedir acaba diye düşünmez.
 5. İCRAAT ODAKLIDIRLAR! Adım adım her fırsatta hedefine doğru su misali usul usul akar.
 6. Tutupta son gün coşmaz yani :)
Başarmak İçin Erteleme Hastalığını Yenip Hemen Harekete Koyulmalıyız
Başarmak İçin Erteleme Hastalığını Yenip Hemen Harekete Koyulmalıyız

Unutmayın:


“Usta kaptanlar unutmayın, fırtınalı havalarda belli olurlar…”


5) Başarılı İnsanlar Enerjiktir, Kırılgan veya Zayıf Değildir!

Nasıl başarılı olunur demişken enerjik olma haline değinmemek hiç ama hiç olmaz. :) Tamam istisnaları var kabul. Hani “sadece” şu deli gibi çalışıp bir şeyleri başaranları kastediyorum. O azim, o hırs, o dayanıklılık…

-Reklam-

AZİM AZİM AZİM... Başarının Sırrı Nedir - Nasıl Başarılı Olunur
AZİM AZİM AZİM… Başarının Sırrı Nedir – Nasıl Başarılı Olunur

Ama çoğu insan gibi her şeyden şikayet etmiyorlardır, üzerine birisi üflese ağlayacak kadar kırılgan da değildirler. (abartı oldu ama neyse, bu durum da her istekleri yerine getirilerek yetiştirilen nesillerin sonucudur.) Bakın “nasıl başarılı olunur” temalı diğer bir reçeteyi huzurlarınıza sunuyorum;

 • Hedeflerinize ilişkin sıkıntınız mı var, gidip meseleye bizatihi kendiniz el atıp hemencecik sorunu çözün. ÜŞENMEK YASAK!
 • Sizi amaçlarınızdan saptıracak her şeyden evet her şeyden uzak duracaksınız. Kendi işinize bakacaksınız. AMA ROBOT DA DEĞİLSİNİZ BUNU DA UNUTMAYIN!
Bir Şeyi Başarabilmek Veyahut Elde Edebilmek İçin Onu Hak Etmek Gerekir
Bir Şeyi Başarabilmek Veyahut Elde Edebilmek İçin Onu Hak Etmek Gerekir
 • Hangi konumda olursanız olun, ırkınız, dininiz, diliniz, cinsiyetiniz ne olursa olsun sizi zayıflatmaya çalışanlar çıkacaktır ELBET. Nasıl başarılı olunur diye araştırmak yetmez, maneviyat yetmez! Dışarıya karşı tetikte olacaksınız.
 • Unutmamanız gereken bir diğer şey “gerekmedikçe” saçma çatışmalara girmek bile sizi yavaşlatacaktır. Başka mecralara açılırsınız sizde.
 • Bir şey olmadı, hedeflerinize ulaşamadınız diye de üzülmeyin. Biz asla yenilmeyiz, sadece yanlışlarımızı görür ve hedeflerimize değişik yollardan gitmenin planlarını yaparız. (Şuradan Aldım Bu Cümleyi :))

“Hiç ama hiç bir kimse başarı merdivenlerini elleri ceplerinde tırmanmamıştır.”


Nasıl Başarılı Olunur - Motivasyona Değil Disipline Eğilerek
Nasıl Başarılı Olunur – Motivasyona Değil Disipline Eğilerek

6) Başarının Sırrı: Motivasyon Balonu Değil Disiplin!

Basitçe şöyle açıklayayım: motivasyon her zaman olmayabilir, giderse gelmesi uzun sürebilir. Yani oturup motivasyonun gelmesini mi bekleyeceğiz? Tabi ki de hayır! O zaman çoğunluktan ne farkımız kalır ki?

Bizim başarının sırrı kapsamında ihtiyacımız olan şey disiplindir! Her şartta, her durumda, bedeli ne olursa olsun bir ok gibi dümdüz olmak! Akan su misali hedeflere adım adım ilerlemek. Ama asla pes etmemek! Motivasyonda neymiş? :P

Ha motivasyon önemli kabul, ama nasıl başarılı olunur sorusunun cevabını asla motivasyona endeksleyemeyiz! Disiplin, disiplin, disiplin yola devam.

Bu kısımda detaylı bilgi yazıyı bitirince için şu yazıya göz atabilirsiniz.

-Reklam-

Başarılı Olmak İçin Gereken En Önemli Şey Maneviyattır
Başarılı Olmak İçin Gereken En Önemli Şey Maneviyattır

Nasıl Başarılı Olunur – Başarının Sırrı

Sağlıklı Olmadıkça Gerisi Fostur!

Sadece bedensel veya biyolojik olarak sağlıklı olmayı kastetmiyorum. Zihinsel sağlık EN AZ onlar kadar önemlidir ama kimse buraya nedense takılmaz. Gel gelelim öneri listesine:

 • Neyse konuyu gene dağıtmayalım siz kan değerlerinize baktırın zira vitamin / mineral eksikliğiniz olabilir, hormonal bozukluğunuz olabilir. Nasıl başarılı olunur sorusunun cevabı gördüğünüz üzere sadece çalışmaktan ibaret değildir.
Başarılı ve Büyük Projeler İçin Her Daim Büyük Yatırımlar Gerekmez
Başarılı ve Büyük Projeler İçin Her Daim Büyük Yatırımlar Gerekmez
 • Sağlıklı ve organik beslenmeye de ciddi önem gösterin. Organik besin mi kaldı demeyin, bulabildiğiniz en doğal şeyi yiyin. Lanet olası şekerden uzak durabiliyorsanız durun. Zihin fonksiyonlarınızdaki iyileşmeye şaşıracaksınız. Bu arada ekmek de bir çeşit şekerdir :)
 • 22.00 – 02.00 arası uyku kat kat daha verimlidir bunu da unutmayın. Hayvansal kaynaklı proteinlere abanın, mümkünse omega-3 B12 D3 takviyeleri alın. Tabi doktor önderliğinde :)
Hayatta Doğru Kararlar Vererek Başarılı Olunur
Hayatta Doğru Kararlar Vererek Başarılı Olunur
 • Asıl bomba geliyor. Spor yapın. Özellikle bacak çalışın (bacak önerisini beylere yaptım farz edin), sinirlerinizin o acı sonucu şoklanması sonucu ile zihin fonksiyonlarınızdaki uçuşa kendi gözlerinizle şahit olun.

Çeşitli Pratik Öneriler – Nasıl Başarılı Olunur?

Başarının sırrı konusunu merak eden adam işin tekniklerini, hilelerini, cinliklerini bilmelidir ki daha hızlı olsun, daha etkili olsun, daha çok kişiden iyi performans sergileyebilsin değil mi? Şimdi gelsin pratik öneriler…

 • İşinizi ciddiye alın mesela. Mesela işe gittiniz, çok ciddi bir görüşme var, eşofman ile gitmezsiniz değil mi? Veya daha hoş bir örnek vereyim. Half life oyununda binanın içinde roket atar ile gezmiyorsunuz değil mi? Yani her şeyin yapılacağı yer var. Kasıntı olmadan tabi…
Sporun Faydaları - Beyin ve Zihin Sağlığı
Sporun Faydaları – Beyin ve Zihin Sağlığı
 • Ödüllendirme mekanizmaları ile kendinizi teşvik edin. Örneğin; bugün şu işi bitireceğim, EĞER BİTİRİRSEM akşam bizim elemanları ile orijinal bir aktivite yapmak / paintballa, halı sahaya / bilardoya gitmek / CS lol dota artık her neyse onu atmak / İnternet kafeye götürmek / hiç olmasa okey atmak vb. için ayartabilirim. Gibi gibi… İşte nasıl başarılı olunur sorusunun bir diğer cevabı…
 • Kendinizi başarılı değilseniz bile başarılı olduğunuzu hayal edin, hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizi hayal edin. Bu size motivasyon sağlayacaktır. Ama bunu ego tatmin aracına da dönüştürmeyin.
 • Ego tatmini demişken sosyal medyada duyar kasıp, gelen etkileşim sonucu ego tatmini yapanlardan da olmayın. Son derece ciddiyim manevi olarak size zarar vereceği için, bir şeyler yapma isteğinizi öldürür. İnanmayanlar şu iki yazımıza baksınlar:
Unutmayınız Ki Öldürmeyen Her Darbe Daha Güçlü Kılar
Unutmayınız Ki Öldürmeyen Her Darbe Daha Güçlü Kılar

1) Sosyal Medya Bağımlılığı ile Kalabalıklar İçerisinde Yalnızlaşan İnsanlar

2) Teknoloji Bağımlılığı ile Yalnızlaşan Mutsuz İnsanlar Ordusu

 • Başarının sırrı tecrübeden geçer. Bu sebeple akıl hocaları bulun kendinize. Büyüklerinizden akıl hocaları bulun. Yaşıtlarınızla da kişisine göre “üstü kapalı” veya açıkça istişareler yapın. İstişarelerin sonucunda ise aklınızda güzelce değerlendirmeler yapın. Nasılsa 3 kişi a fikrini savunurken diğer 3 kişi a’nın tam zıttı olan b fikrini savunabilir.
 • Başarı mutluluğu garantilemez, başarı da garanti değildir! Ama biz asla yenilmeyiz, sadece ders çıkarırız bunu da unutmayın! Başarının sırrı kişiden kişiye göre değişecektir elbette…
Heyecan Yapmayın
Bu görseli de direksiyon sınavı rehberinde kullanmıştık. Hayatı dibine kadar yaşayın ama gereksiz heyecan yapmayın!
 • Çağımızın, dünyanın ve ülkenin gerçeklerini öğrenin. Mesela üniversite mezunu işsizler gibi. Ama bunları öğrenip devlete şuna buna söveceğinize (zira bunlar İbn-i Haldun’un dediği gibi coğrafya kaderdir), çözüm önerin, yapıcı olun ve oturup mızmızlanmak yerine bu olumsuzluklara düşmemek için çabalayın.
 • Risk almaktan çekinmeyin! Riskler on numara beş yıldız fırlama fırsatlarıdır. Korkmayın, çekinmeyin.
 • Nasıl başarılı olunur sorusunun klasik cevapları dakik olmak, işini önemsemek falan değinmiyorum bile bunlara… İşinizi son güne bırakıp gereksiz adrenalin yaşamaya gerek yok, hayat zaten size o adrenalini fazlasıyla sunacaktır.
Başarılı Olmak ve Sorunları Çözmek İçin En Önemli Şey Doğru Bakış Açısına Sahip Olmaktır
Başarılı Olmak ve Sorunları Çözmek İçin En Önemli Şey Doğru Bakış Açısına Sahip Olmaktır
 • Her alanda alanın uzmanına güvenin. Bırakın herkes kendi işini yapsın. Herkes her şeyi bilemez değil mi? Başarının sırrı konusunu en iyi onlar bilir.
 • Olay nasıl başarılı olunur taktikleri okumakla bitmiyor maalesef. Sizin başarınız herkesi mutlu etmeyecektir. Bazı insanlar size güvenmeyecek ve sizi kıskanacaktır. Bunlara karşı manen hazırlıklı olun ve sizi destekleyecek ve sizin adınıza mutlu olacak insanları bulana kadar bu insanları görmezden gelin. Gereksiz yere çarpışmak enerji ve zaman kaybıdır. Gerekirse müdahale edersiniz tabi. Siz örnek insan olun. Başarılı olmanın yolları nelerdir derken bir yandan da geleceğe yönelik vizyonlar oluşturun.
Başarının Sırrı Temalı Tam Doksana Atılmış Bir Gol
Başarının Sırrı Temalı Tam Doksana Atılmış Bir Gol

İnsanlar Neden Başarılı Olamıyor?

Çoğu kişi zaten çalışmaya dahi yeltenmiyor, sürpriz bir iksir formülü gibi başarının sırrı tarzı şeyler arıyor. Onlara hiç girmiyorum bile.

Bir de çeşitli pis ve zor şartları görür görmez dayanamayıp pes eden ciddi bir çoğunluk var. Peki neden? Çünkü maneviyatları sağlam değil, en iyi ihtimalle üşengeçler. (istisnaları saymazsak tabi)

-Reklam-

Aman Tanrım o da ney? Evdeki hesap çarşıya uymuyormuş. Ne mi alaka? Plan yapıp yaptığı planları tıpatıp %100 uygulayabileceğini sananlar da bu aşamada gümlüyor.

Başarının Sırrı Konusunda Doğru Bakış Açısına Sahip Olmak Hayati Derecede Önemlidir
Başarının Sırrı Konusunda Doğru Bakış Açısına Sahip Olmak Hayati Derecede Önemlidir

Tamam onları da hallettiniz. Gerisi düzlük. Gelin şimdi bunlar %90 olası senaryolardır. İşte nasıl başarılı olunur – başarının sırrı konulu bu yazıda bunu tereyağından kıl çeker gibi yapmayı öğrenmiş olduk.

Yazıyı İnternet’te tesadüf eseri bulduğum, kime ait olduğunu bilmediğim bir söz ile de tamamlamak istiyorum;


“Kendini yetiştir, bir kitapla hayatını değiştir. Hatalarından öğren, kayıplarından öğren, en büyük öğretmen olan rakiplerinden öğren. Unutma her yenilgi yeni bir mücadelenin tohumudur.” 


& & &

Bunlar size hayatınızın her aşamasında yardımcı olacak. Bu beni kesmedi benzer tatta yazılar isterim derseniz buyurun:

-Reklam-

Üniversite Sınavına Hazırlık – Muhteşem Uzun Taktik Yazısı

Direksiyon Sınavına Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler

En önemlisi unutmayın ki karakteriniz olmadıktan sonra bunlar bir hiçtir.

İşte Bu Tarz İnsanlar Geride Hoş Bir Sada Bırakanlardır
İşte Bu Tarz İnsanlar Geride Hoş Bir Sada Bırakanlardır

Sizde “Nasıl başarılı olunur” ve “Başarının sırrı” hakkındaki sorularınızı yorumlar aracılığı ile sorabilirsiniz. Ayrıca YANLIŞ BİR BİLGİ varsa da bize yorumlar vasıtası ile bildiriniz.

Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?
Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?
Nasıl Başarılı Olunur - Başarının Sırrı Nedir
Nasıl Başarılı Olunur – Başarının Sırrı Nedir
İnsan En Yüksek Performansı Ölüm Korkusunda ve Hayat Memat Meselesi Haline Getirilen Konularda Sergiler
İnsan En Yüksek Performansı Ölüm Korkusunda ve Hayat Memat Meselesi Haline Getirilen Konularda Sergiler
Kendi Işığına Güvenen Başkasının Parlamasından Rahatsızlık Duymaz [Victor Hugo]
Kendi Işığına Güvenen Başkasının Parlamasından Rahatsızlık Duymaz [Victor Hugo]
Zeka ve Çalışkanlık Farklı Şeylerdir ve Başarılı Olmak İçin İkisine Birden İhtiyaç Duyulur
Zeka ve Çalışkanlık Farklı Şeylerdir ve Başarılı Olmak İçin İkisine Birden İhtiyaç Duyulur
Nasıl Başarılı Olunur Sorusunun Bir Diğer Cevabı Da Asla Pes Etmemektir
Nasıl Başarılı Olunur Sorusunun Bir Diğer Cevabı Da Asla Pes Etmemektir
En Büyük Değişimler İçeriden (Manevi Dünyadan) Başlar
En Büyük Değişimler İçeriden (Manevi Dünyadan) Başlar
Daha Yukarısını Hedeflemek Normal Hedefe Ulaşma İhtimalinizi Önemli Ölçüde Arttırır [Başarının Sırrı]
Daha Yukarısını Hedeflemek Normal Hedefe Ulaşma İhtimalinizi Önemli Ölçüde Arttırır [Başarının Sırrı]
Daha Başarılı Olabilmek İçin Kişinin Amacı Para Değil Tutku Olmalıdır
Daha Başarılı Olabilmek İçin Kişinin Amacı Para Değil Tutku Olmalıdır
Akşamları Kendinize Vakit Ayırarak Kendinizi Geliştirebilirsiniz
Akşamları Kendinize Vakit Ayırarak Kendinizi Geliştirebilirsiniz
Çalışma Verimini Arttırabilecek Unsurlar Nelerdir?
Çalışma Verimini Arttırabilecek Unsurlar Nelerdir?
Azalan Verim Kanununa Göre Başarılı Olmak İçin İdeal Stres Seviyesinde Olmak Gerekir
Azalan Verim Kanununa Göre Başarılı Olmak İçin İdeal Stres Seviyesinde Olmak Gerekir
Gençliğin Yetişkinliğin ve Yaşlılığın Kendine Göre Avantaj ve Dezavantajları Vardır
Gençliğin Yetişkinliğin ve Yaşlılığın Kendine Göre Avantaj ve Dezavantajları Vardır
5-25 Kuralı Uygulanarak Nasıl Başarılı Olunur?
5-25 Kuralı Uygulanarak Nasıl Başarılı Olunur?
Hayatınızı Kolaylaştıracak ve Başarılı Olmanızı Sağlayacak 3 Temel Kural
Hayatınızı Kolaylaştıracak ve Başarılı Olmanızı Sağlayacak 3 Temel Kural
Neden İnanmak Başarmanın Yarısıdır? [Başarının Sırrı]
Neden İnanmak Başarmanın Yarısıdır? [Başarının Sırrı]

Ana Sayfa: 
https://www.technogezgin.com/
Hayata Dair Özgün ve Kaliteli Yazılarımız: 
https://www.technogezgin.com/blog/

MrKaptanTR

Hacettepe Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği öğrencisi, aynı zamanda technogezgin.com internet sitesinin de kurucusu. Kafaları açan, bilgi hazinelerine değer katan, bakış açılarını adeta uçuran, “Vay be, adamlar bunu da mı yapmış?” dedirtecek cinsten içerikler üretmeye çalışan birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı